Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Znovu po stopách velikonočního zajíčka


01.04.2016
Sotva jsme se vrátili ze „Zimy s kočkou“ a vybalili lyžařské oblečení, tak nastalo jaro a s ním spojené velikonoční prázdniny. Jak už je u kočky zvykem, neleníme a připravili jsme pro děti dvoudenní program „Jaro s kočkou“.
Zelený čtvrtek jsme strávili v Jiříkově. Po prohlídce a seznámením se s novými prostory našeho střediska jsme šli svou energii vybít do nedaleké tělocvičny ZŠ. Dopoledne jsme tak strávili se spoustou pohybových her, jako jsou: honičky, žonglování, seber triko Matěji, myslivci a zajíci…. Po výborném obědě, který pro nás připravily paní kuchařky z Domova Srdce v dlaních, nás čekalo odpolední tvoření. Cílem byly velikonoční zápichy v podobě zdobeného vajíčka. Zda se nám výrobky povedly musí zhodnotit rodiče sami. 

Velký pátek pro nás začal komentovanou prohlídkou rumburské Lorety, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, které odpoledne využily při hledání „zajíčkova pokladu“. Po prohlídce jsme s dětmi přešli do nedaleké tančírny Balahala, která se pro tento den pro nás stala zázemím. Využili jsme tak trochu času, který nám zbýval do oběda, a krom deskových her jsme zkoušeli gymnastické prvky nebo hry s pěnovým míčem. Po obědě nás čekala stopovačka velikonočního zajíčka, který nás protáhl po trati, kde se běhá známý Muffrun. Děti byly rozděleny do dvou družstev a jejich úkolem bylo najít v blízkosti značky otázku, na kterou musely odpovědět. Líbila se nám spolupráce skupin, děti se navzájem doplňovaly a myslím, že se dozvěděly i spoustu informací o Velikonocích. Na konci cesty děti za správné odpovědi obdržely indicie, které po složení prozradily místo, kde se nachází poklad, který děti samo sebou našly.

Děkujeme za hezké velikonoční prázdniny a už teď se těšíme na dobrodružství letní.

Pančelky, pančitelé a pan Brett

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk