Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Zima s kočkou/se psem 2018


25.02.2018
Hory, zima, sníh, sluníčko, lyžování, snowboarding, bobovačky,… V tomto duchu probíhaly týdenní jarní prázdniny u nás.
Letos jsme se na doporučení vydali do Rejdic a už teď víme, kam příští rok. Menší skiareál s velkým snowparkem a ubytováním přímo pod sjezdovkou. Děti jásaly radostí, že nebudou muset nikam chodit a vyjedou rovnou z chalupy k vleku. Avšak první noc, když rolba upravovala sjezdovku, byla situace jiná: nemůžeme spát, bliká nám tady světlo… 

Abychom si užili lyžování, tak jsme přijeli již v neděli odpoledne, abychom si odbyli vybalování, seznámení se s chalupou, pravidly a programem na následujících 5 dní. V pondělí a v úterý jsme strávili celý den na svahu s výjimkou oběda a poledního klidu. Děti byly rozděleny dle zkušeností a možností do skupin, kde se jim po celou dobu věnoval instruktor. S dětmi jsme procvičovali stávající i nové dovednosti, zkoušeli jsme překážky ve snowparku, učili jsme se otočky a podobné srandy. Po lyžování jsme se nechali vyvézt lanovkou a užívali jsme si bobování přímo na svahu, kde nás nejvíce zaujaly rolety, kde jsme se vyřádili. S sebou jsme měli také „zimní kočárek“ snowscoot, který si mohli odvážlivci ozkoušet. Za jeho zapůjčení děkujeme bikeshopu Katmar. Našli se i tací, kterým to opravdu šlo. Ve středu jsme měli odpočinkové dopoledne, tak jsme se vydali na krátký výlet do Příchovic k Čápovi, kde jsme se občerstvili v bufetu, protože Vietnamci tam nebyli :-D Odpoledne jsme opět řádili na svahu.

Čtvrtek jsme strávili celý na svahu a večer nás čekala dvojitá oslava narozenin s diskotékou. V pátek dopoledne jsme si naposledy užili sjezdovku a přišlo na řadu balení a nošení zavazadel do autobusu. Ubytováni jsme byli v menší chalupě, která se zpočátku dětem příliš nelíbila (nebyla moc prostorná, takže parkour a teroristi byly mimo hru). Ke konci bylo ale všem líto, že už se nusíme s chalupou rozloučit. Na jídlo jsme docházeli do centrální budovy, která byla cca 50 m od naší chalupy. Tam jsme mohli také trávit čas po večeři u deskových a karetních her nebo jsme si mohli malovat. Teď k tomu nejdůležitějšímu bodu! Stravování a přístup ze strany paní vedoucí a personálu. Po 4 letech jsme potkali správné lidi na správném místě. Všichni k nám byli velmi vstřícní, nic nebyl problém, kvalitní jídlo, domácí kuchyně, ke svačinám ovoce, zelenina, domácí pomazánky, děti jedly i polévky a přidávaly si. Při loučení se dětí ptali, jestli přijedou i příští rok a skoro všichni se hlásili, což je známka spokojenosti. Chtěli bychom jim tímto poděkovat a budeme se těšit na příští rok. 

A vy se můžete těšit taky, protože máme rezervovaný termín opět o jarních prázdninách, akorát budeme ubytováni v centrální budově.

Jana Trojanová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk