Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Závěrečný BAŠ DEN pro tento rok


16.12.2016
Poslední BAŠ DEN v letošním kalendářním roce se přesunul do sportovní haly ve Varnsdorfu. A ještěže tomu tak bylo, protože nejspíše rekordní účast malých baskeťáků si lepší zázemí nemohla přát.
Autobus, jak už je zvykem, vyjížděl ze Šluknova směr Varnsdorf. Nevynechal ani jednu naplánovanou zastávku v Jiříkově, v Rumburku a v Krásné Lípě, a do Varnsdorfu dorazil nacpaný téměř k prasknutí. Když k tomu připočteme i místní baskeťáky, kteří se na místo dopravili pěkně po svých, nebo je přivezli rodiče, dostaneme se k číslu 70 účastníku. No paráda!
Společná rozcvička připomínala mraveniště, a hráči a hráčky zabrali na šířku celou halu. Po rozehřátí a oživení si basketbalových základů následoval turnaj. Vlastně dva – jeden pro starší a druhý pro mladší, oba formou 3x3. Týmy byly složeny tak, aby byly výkonnostně vyrovnané, takže se v týmech potkávaly i děti, které spolu normálně netrénují a nejsou třeba ani ze stejného města. Ale tady jsme spolu za jeden tým! Kdo zrovna nehrál, zdokonaloval se ve cvičeních ballhandlingu.
Na celkem čtyřech hřištích jsme stihli odehrát základní část celkem rychle, a tak následovala hodinová pauza na oběd. Svačiny z domova a 15 dovezených pizz bylo pro 70 sportovců a 8 tutorů tak akorát J. Následovala vyřazovací část a tabulky o konečné umístění. Nejvíce pozornosti si samozřejmě dopřála finále obou věkových kategorií, která sledovali jak nehrající, ale fandící, baskeťáci, tak hojná účast rodičů.
Na závěr nám nezbývalo než vyhlásit výsledky, rozdat medaile a ceny, vyhlásit MVP turnaje a využít volný čas před zápasem mužů TJ Slovan Varnsdorf ke střelbě na koš.
Děkujeme všem zúčastněním. Od hráčů, přes pomocníky až po rodiče.
A ještě sobota v číslech:
70 baskeťáků, 15 pizz, 8 tutorů, 4 hřiště, 2 turnaje, 1 kocour a nespočet pěkných basketbalových výkonů.
PS.: Rodiče jsme zapomněli spočítat, ale bylo jich více, než pizz. ;)

Daniel Pajma

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk