Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Závěr LSLŠ 2016 v Rumburku

23.09.2016
V sobotu 10. září 2016 se na hřišti ZŠ U Nemocnice konal již 17. ročník streetballového turnaje pořádaného oddílem basketbalu TJ Rumburk s podporou města Rumburk a ve spolupráci s Basketbalovou akademií Šluknovska Schrödingerova institutu, který byl i posledním turnajem letošní Letní streetballové ligy Šluknovska.
Do turnaje se letos přihlásilo celkem 75 hráčů, z toho 32 dětí a mládeže a 43 dospělých. Jako většinou se soutěžilo ve čtyřech kategoriích, a to v kategorii smíšených družstev do 13 let, v kategorii smíšených družstev do 16 let, v kategorii ženy 16+ a samozřejmě v kategorii muži 18+. Poslední z uvedených kategorií byla již tradičně kategorií nejpočetnější. Přestože se jednalo již o 17. ročník i tentokrát nám počastí přálo a mohlo se hrát na venkovním hřišti. Nad účastníky turnaje tak opět bdělo samo nebe…
Osmnáct tří až pětičlenných družstev se do bojů pod bezednými koši zapojilo krátce po desáté hodině dopolední, a to po zhlédnutí pěkného tanečního vystoupení děvčat trenérky aerobiku paní Aleny Košnarové. Přestože si většina hráčů basketbalu chtěla hlavně dobře „zahrát“ a pobavit se, bylo se opravdu na co dívat. Tempo hry a dobrou náladu pomáhali hráčům udržovat nejen diváci a reprodukovaná hudba, nezklamal ani náš oblíbený moderátor a zároveň účastník turnaje pan Milan Polívka. Poděkování si zaslouží také obsluha stánku s chutným občerstvením.
I přes pohodovou a přátelskou atmosféru přinesl turnaj skutečně napínavé zápasy a došlo také na oblíbenou soutěž ve střelbě trestných hodů pro všechny zúčastněné včetně diváků, i na divácky atraktivní soutěž ve smečování. V kategorii „mix do 13 let“ nakonec zvítězil tým „Ufoni“, přestože mu druhý tým této kategorie „Černí draci“ rozhodně nic nedal zadarmo. V kategorii „mix 13 – 16 let“ první místo obsadil tým „Mini“ a obhájil tak loňské vítězství. Na druhém místě v této kategorii skončil tým „Selskej rozum“ a třetí příčku obsadil tým „JBMNM“. V kategorii „ženy 16+“ zvítězilo družstvo „B-Girls“ a kategorii „muži 18+“ ovládli skvěle sehraní „Trenéři“. Soutěž ve střelbě trestných hodů letos vyhrál René Polák a smečařskou soutěž Jakub Relich. Vítězové si odnesli věcné ceny a všichni účastníci turnaje obdrželi krásné tričko s logem turnaje pro rok 2016.
Srdečně gratulujeme vítězům a mnohokrát děkujeme všem hráčům, fanouškům, sponzorům a organizátorům za účast a pomoc. Již teď se můžeme všichni těšit na další ročník rumburského streetballového turnaje.