Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Zatím se seznamuji s novou funkcí, vysvětluje Nikola Jindrová, nová gestorka VAŠ


19.03.2015
Pod Schrödingerovým institutem už nějakou dobu působí Volejbalová Akademie Šluknovska. Třiadvacetiletá absolventka litoměřické pedagogické školy Nikola Jindrová se nyní ujala jejího řízení a s prostředím okolo akademie se teprve sžívá.
Nedávno jste se stala gestorkou VAŠky, proč došlo k výměně vedení akademie?
Domnívám se, že vázla spolupráce mezi předchozím gestorem a tutorama, takže se vedení institutu rozhodlo k tomuto kroku.  Bývalý gestor působí nyní ve VAŠ jako tutor.

Měla by se pod vaším vedením VAŠka změnit?
Mám v plánu získat pro VAŠ více trenérů, protože dětí je spousta a tutoři jsou velmi vytížení. Do budoucna plánujeme nová střediska, a to v Mikulášovicích, Krásné Lípě a Velkém Šenově. Ráda bych, aby se ve všech střediscích dbalo na cíle SI - zaplnění volného času dětí, začlenění do kolektivu a celkový všestranný rozvoj každého dítěte nebo spolupráce s rodiči a školou. Dále bych chtěla pokračovat v propagaci a realizaci barevného minivolejbalu, tak jak to bylo začato ve středisku Varnsdorf.

Co v současné době akademie dělá?
Působíme ve třech střediscích – v Rumburku a dvakrát ve Varnsdorfu. Varnsdorf funguje pod tutory Damnitzovými a pod panem Šínem. Každý z tutorů má dvakrát týdně tréninkovou jednotku, pan Šín ještě rozjíždí další v Dolním Podluží. Turnaje i pravidelné soutěže jsou motivací pro stávající a lákadlem pro nové děti. Proto je dobře, že se ve VDF pořádá Šluknovská liga minivolejbalu, v Rumburku náš pravidelný turnaj v plážovém volejbalu a přehazované a turnaje ve Velkém Šenově a ve Šluknově. Pro děti je to velkým zpestřením během roku.

Proč vlastně VAŠ vznikla?
Myslím, že vznikla po vzoru BAŠ, která naplnila cíl sjednotit výběžek a zlepšit spolupráci mezi jednotlivými oddíly a dala tak možnost zapojit se i dětem z těch nejzazších cípů výběžku.  Já jsem působila ve volejbale dlouho před touto akademií a nebyla jsem jediná, jen jsme do té doby jeli každý sólo. Pan Šín přišel s projektem „Barevný minivolejbal“, který je určen pro děti od první do šesté třídy, malí sportovci si procházejí volejbalovými základy. Bylo by dobré projít všemi barvami bez ohledu na věk.

Kolik lidí v akademii působí?
Máme dohromady šest tutorů a asi osmdesát dětí.

Máte ještě nějaké větší volejbalové plány?
Jsem v téhle roli měsíc, takže se spíš rozkoukávám. Teď se snažím zapojit do SI Mikulášovice, se kterými jsme pořádali společné soustředění, a bylo velmi povedené. Do budoucna bych chtěla zapojit do rumburské přípravky děti už v předškolním věku, pěstovat u nich kladný vztah ke sportu a pohybovým aktivitám.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk