Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Zahraniční zájezd do Lido di Spina


18.06.2019
S přicházejícím létem a koncem školního roku jsme již tradičně uspořádali pro děti zahraniční zájezd do Itálie. Pro letošek jsme se rozhodli změnit koncept, který byl více všestranný a nabídl mnoho variant programu jak pro sportující děti, tak i pro děti bez zaměření. Dále jsme změnili místo a týden jsme tam strávili v městečku Lido di Spina, ohromném kempu v piniovém háji, s aquaparkem a s hřišti pro různá využití.
Skupinky dětí bydlely v mobil-home, kde se o sebe celý pobyt musely postarat. Na této formě ubytování se nám líbí, jak děti vede k zamyšlení nad denními potřebami a z toho plynoucími potřebami rodičů. Mnoho z vás by se divilo, čeho jsou děti schopny. Stačila jedna soutěž o pizzu a měli jste vidět, jak bylo naklizeno :) Kemp se pyšní novým aquaparkem a musíme říci, že byl opravdu dobrý. I když voda nebyla žádné kafíčko, dětem to vůbec nevadilo a užily si tam spoustu legrace. Cesta k moři vedla přes piniový háj, kde byly plochy na hraní her, work-out hřiště, fotbalový plac a další zóny pro využití volného času. Náš dopolední program se často odehrával právě tady. Pláž nabízela hřiště na basketbal, beach volleyball, házenou a prolézačky. I tady jsme strávili dost času. Turnaje v mölkky, přehazované, pétanque, basketbalu, nebo pálkové hry a skákání v písku. Každý si našel, co ho baví, nebo co si chtěl zkusit. Odpolední program byl v režimu moře nebo bazén, a když počasí nepřálo, hrály se hry, batikovalo se a běhalo se mezi kapky deště.

Po celou dobu se o nás starala paní delegátka, která si zaslouží velké poděkování. Díky ní jsme mohli navštívit město Comacchio, neboli malé Benátky, kam se s námi vydala. Dále nás vzala na tržnici a ukázala nám práci rybářů a malou loděnici, odkud se expedují ryby. Bohužel výlet do Benátek jsme nemohli podniknout, jelikož počasí nebylo vhodné na 4h procházku mezi památkami. Když už bylo hezky, nechtěli jsme děti tahat po památkách, ale raději jsme trávili čas u moře.

Závěrem bychom chtěli vypíchnout skupinu jako takovou. Pobyt byl nabídnut všem dětem, takže s námi vyjely i děti s hendikepem. Líbil se nám přístup všech dětí, které držely jako tým, pomáhaly si a nemuseli jsme řešit posměšky a podobně. Dále se nám líbilo fungování bez telefonů a jiné elektroniky. Někteří z rodičů sice měli pochybnosti, ale s jistotou můžeme říct, že se děti uměly zabavit a trávily svůj volný čas společně, nebo s námi. Bylo to super a rádi bychom akci zopakovali i v dalších letech.
 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk