Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Žáci ze Šluknovského výběžku objevují kouzlo Národního muzea v Praze


15.03.2023
V úterý 14. března se uskutečnil nezapomenutelný výlet pro žáky ze základních škol ZŠ Tyršova, ZŠ U Nemocnice, ZŠ Krásná Lípa, ZŠ Šluknov, ZŠ Dolní Poustevna, ZŠEdisonova Varnsdorf a Gymnázium Rumburk do hlavního města, který byl organizován Schrödingerovým institutem. Hlavním cílem byla návštěva Národního muzea v Praze, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních klenotů naší země.
Naše výprava si měla možnost prohlédnout neuvěřitelné expozice jako například Okna do pravěku, Zázraky evoluce nebo Minerály a mnoho dalších zajímavostí. Jejich krása nás naprosto uchvátila a rozhodně se sem musíme vypravit zas, abychom si mohli prohlédnout všechny výstavy a naučili se víc o naší zemi.

Po exkurzi dostali žáci volno a mohli se věnovat svým zálibám. Někteří nakupovali, jiní ochutnávali místní speciality a další si zase prohlíželi památky. Bohužel, cesta vlakem se neobešla bez problémů, takže část výpravy dorazila domů o něco déle, než jsme původně plánovali. Nicméně, díky obdivuhodnému přístupu a statečnosti našich studentů jsme tento drobný problém zvládli bez větších problémů.

Celkově byl tento výlet nejen pro žáky, ale i pro nás pedagogy neuvěřitelným zážitkem. Rádi bychom poděkovali paní ředitelce Gabriele Doušové za účast na této akci a samozřejmě také našim učitelkám Evě Salové, Jindřišce Zíkové a učiteli Matěji Kučerovi za to, že nás doprovodili na této fantastické cestě.

Lucie Syrovátková

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk