Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Za tajemstvím skřetího hrnce


21.12.2018
14. prosince, páteční mrazivé odpoledne, 15. hodin. Na ZŠ Východní postupně doráží všichni účastníci, kteří se chtějí vydat pátrat po tajemství vánočního skřeta.
Nemalé batohy a spacáky si odnášíme do čtvrté třídy, která se nám stává základním táborem. Bereme si s sebou jenom malou svačinu a láhev s pitím a ihned vyrážíme do přírody. Cesta nás nejdříve vede skrz město, okolo ZŠ Bratislavská a dále k rybníkům Gerhus na naučnou včelí stezku Fascinující příběh medu. Po několika drobných hrách stoupáme zasněženým lesem na Špičák, odkud se kocháme nočním pohledem na osvícený Varnsdorf. Nádhera! Po osmi kilometrech se vracíme zpátky do školy, večeříme a následně se pouštíme do turnaje ve hře Mici Maki. Prvenství a zasloužené odměny v podobě deskových her si po třech a půl hodinovém hraní vybojoval Adam Svatek, následovaný Valerií Krausovou a Nikolou Kolkovou. Následně zalézáme do spacáků a usínáme u promítaného filmu Hotel Transylvánia 3. S nástupem půlnoci vyrážíme po jednom temnou školou po stopách vánočního skřeta. Hledáme jeho hrnec. Některým se zadaří a jsou odměněni.

Ráno rychle posnídáme, zabalíme si věci, dáme vše do původního stavu a hurá do tělocvičny na dodgeballový turnaj. V devět hodin už jsou tu pro děti rodiče, tak tak stiháme vyhlášení a předání odměn.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk