Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Vzácná návštěva Roberta Landy z BK Děčín


29.10.2015
V úterý 27. 10. nás ve varnsdorfské klubovně BAŠ navštívil děčínský pivot a trenér mládeže Robert Landa. Kromě posledního stříbra z finále naší nejvyšší národní ligy „Kooperativa NBL“, se mu na pozici asistenta trenéra na Mistrovství Evropy 2015 podařilo získat zlato pro tým dívek U16. Poctil nás svou návštěvou se zájmem o činnost BAŠ v regionu. Zejména ho zajímala současná strategie Rozvojové ligy Šluknovska a některá naše rozhodnutí o nepřihlášení družstva minižáků do soutěže. Při té příležitosti jsme ho pak s radostí uvítali i na podvečerním tréninku kluků U14, jistě ke spokojenosti nejen jich, ale i jejich trenéra.
Rozvojová liga Šluknovska
Zpětná vazba od tak zkušeného a pozitivně naladěného baskeťáka nás velmi těší. Po seznámení se s některými úskalími BAŠ, které jsou dány geografickou rozlohou naší působnosti a zároveň horšími socio-ekonomickými podmínkami, ho zajímal koncept Rozvojové ligy tak, jak jsme ho poslední dobou prezentovali. Obával se, že děti chceme připravit o možnost zažívat sportovní soutěžení se vším, co k němu patří, a to i s porážkami v rozdílu několika tříd.
Rozvojová liga ale v našich podmínkách znamená určité pokračování tréninku formou formálnějšího soutěžení (dresy, rozhodčí, jasně určené týmy, opakované turnaje, vyhodnocení, diplomy, apod.). To je dáno limity, jež jsou v některých městech výběžku určovány dostupností tělocvičen. Některé nadějné děti z výběžku nám totiž bohužel trénují jen jednou týdně, v tělocvičnách je zkrátka přetlak. Pro nás je to však jen jednou rovinou problému. Zároveň bychom opravdu rádi upřednostnili hráčský rozvoj, před skokem do soutěže v pětkovém basketbalu. Tedy rozvoj herních činností jednotlivce bez přílišného lpění na vítězství. Hledali jsme proto partnery, kteří by proti našim nejmladším dětem byli schopní a ochotní postavit vlastní týmy.
Jelikož vše utváříme za pochodu v úzkém okruhu našich trenérů, budeme konečnou podobu Rozvojové ligy neustále formovat. Jedno je ale jasné, pro nadějnější a zkušenější hráče z minižáků jsme sehnali blízké protihráče z BK Děčín! Doufejme tedy, že vytížený soutěžní program dovolí podobná utkání i libereckým Kondorům, v příštím roce BA Nymburk, případně také Hradci Králové a Josefovu.
Pro přípravkovou úroveň bychom rádi uchovali model 3x3 se zahrnutím dovednostních soutěží. Jelikož však máme i jeden specifický případ týmu spadajícího do kategorie U11, klidně se s ním utkáme i v rovině basketbalu 5x5.
Trénink pod Robertovou taktovkou
Družstvo kluků U14 TJ Slovan Varnsdorf vstoupilo do ligy bez kvalifikace a čelí tak velmi zkušeným a silným soupeřům. Robertova účast na jejich tréninku byla jistě motivační pro jejich další úsilí. Kromě nácviku techniky a součinnosti pro rychlé přechodové fáze se zakončením se kluci pustili i do vyplývajících taktických fines a na konci lehce zaposilovali. Robertovo hlavní sdělení cílilo na jejich soustředěnost a na odhodlání snažit se ze sebe na tréninku dostat to nejlepší. Těžko na cvičišti a lehko na bojišti, neboť ve vypjatých situacích basketbalových zápasů uplatní jen to, na co jsou běžně zvyklí.
Robertovi za jeho návštěvu děkujeme a na oplátku se jistě brzy vypravíme my za ním.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk