Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Výlet do pohádkových Starých Hradů


26.05.2015
Brzy ráno v sobotu 23. května se děti ze Šluknovského výběžku vydaly za dobrodružstvím do Českého ráje, přesněji do hradu a zámku Staré Hrady, kde na ně čekaly pohádkové bytosti. Svozový autobus se skvělým panem řidičem dovezl všechny účastníky v pohodě a klidu až k samotným hradbám, za nimiž se prostíralo malebné nádvoří plné čertic, princezen, čarodějnic, čeledínů, řemeslníků a dobových kulis.
Čekaly nás dva prohlídkové okruhy, kterými provázely sličné Čertenice – dcery čarodějnic a čertů. Prvně jsme byli uvedeni do starých sklepů a katakomb, kde našli svůj domov všelijací dobří i špatní skřítci, trpaslíci, draci, obři, vodníci a další bytosti.  Naše průvodkyně nám je všechny postupně představila a seznámila nás i s jejich životem a prací či v případě lenivých skřítků zahálením. Potom jsme se vydali do pekla za čerty a hříšníky. Na konci nás čekal i samotný vládce Lucifer, který však měl  vševypovídající přízvisko „Podpantofel“.
Po svačinové pauze jsme se vypravili na zámecký dvůr, kde se děti pod odborným vedením učily létat na koštěti. A všem to kupodivu šlo - dokonce jsme některé museli dohledávat až u stánků se suvenýry. Když lekce skončila, vyšlápli  jsme si schody až na neobyčejnou půdu.  Všude se to tam totiž hemžilo více či méně užitečnými čarodějnicemi, kouzelníky, strašidly a skřítky. Zde byly mnohé bytosti zlomyslné a škodlivé, a proto jsme si museli dávat dobrý pozor.  Protože se však skoro nikdo nebál, byly děti naší průvodkyní stejně jako dole v pekle náležitě odměněny malou sladkou pozorností. A kdo se bál, mohl si dokonce vzít i víc.
Na zpáteční cestě jsme si ještě protáhli nohy pří výšlapu na zříceninu středověkého hradu Valečov a domů dorazili spokojení s nevšedně prožitým dnem v pohodové atmosféře. 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk