Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Výhra a prohra mužů z Varnsdorfu

18.11.2014
Před velkým počtem diváků se v sobotu 15.11. utkali varnsdorfští Muži A a Muži B proti svým soupeřům z Litoměřic a České Lípy. Výsledky, komentáře od trenérů a fotografie naleznete níže v článku.
První zápas a komentář trenéra Zdeňka Stroleného:
TJ Slovan Varnsdorf „A“ – Slavoj BK Litoměřice „C“
87:58 (26:14, 22:12, 17:18, 22:14)

Konečně utkání proti nejen početně silnějšímu týmu, ale především před potřebnou diváckou kulisou. To je to, co nám a našemu výkonu vyhovuje. Konečně se nám i doma podařil vstup do utkání a nedělali jsme triviální a zbytečné chyby. Ty se ovšem nalepily na paty, lépe řečeno na ruce soupeři z Litoměřic, který často ztrácel míče nepřesnými pasy, a nedařila se mu často ani střelba z jakékoli vzdálenosti. O poločase tak náskok Slovanu činil již 22 bodů, když na našem kontě bylo pouhých 26 bodů. Po změně stran se Litoměřičtí pokusili zrychlit a my jsme nebyli již tak aktivní po našich střelách a v návratu do obrany. I v této části hry jsme se však udrželi na více než dvaceti bodech rozdílu, což bylo rozhodující před závěrečnou desetiminutovkou. Konec zápasu se pak v poklidu dohrával.

Body Slovan: Voráček 27 (2x3), Šišulák 18 (3x3), Lehroch 12 (2x3), Buben 11 (1x3), Novotný 10, Beran J. 4, Činka 3, Vakulenko 2, Relich J. 0, Tomek 0, Doležal 0
Body Slavoj: Chlupsa 14, Košárek 11 (3x3), Novák 11, ...
TH: 18/9 (50%) - 19/14 (74%) Trojky: 8 - 4 Fauly: 19 - 21
170 diváků.

Druhý zápas a komentář trenéra Adama Cedrycha:
TJ Slovan Muži "B" - BK Česká Lípa
64:81 (13:20, 15:16, 14:22, 22:23)

V prvním domácím utkání této sezóny jsme vyzvali první tým tabulky a loňského vítěze oblastního přeboru tým České Lípy. Do zápasu jsme nastupovali s předsevzetím velmi těsně bránit nejlepšího střelce týmu Ekrta a nenechat soupeře, který dorazil se sedmi hráči ani na chvíli vydechnout. Z tohoto důvodu jsme od začátku zápasu bránili soupeře osobně, přičemž tuto obranu jsme se snažili vytahovat až na polovinu soupeře. Díky tomu se nám během celého zápasu dařilo získávat poměrně dost soupeřových míčů, ale bohužel se nám nedařilo tyto zisky proměňovat v body. Soupeř si proto již v první čtvrtině vybudoval 7 bodový náskok, který se mu však, díky naší obraně, během druhé čtvrtiny nepodařilo navýšit. Bohužel hned na začátku třetí čtvrtiny se hráčům České Lípy povedla šestibodová šňůra, čímž zvětšili svůj náskok na 14 bodů a naopak náš tým se stále potýkal s neúspěšností v zakončení a proto jsme již nedokázali najít na tento odstup odpověď. Naši hráči přesto nerezignovali a i díky velmi bouřlivé podpoře cca 80 diváků v hledišti se snažili podávat co nejlepší výkon až do konce zápasu a nedovolili soupeři zvětšit rozdíl ve skóre. Náš tým opět předvedl bojovný, disciplinovaný a především týmový výkon, který byl bohužel pokažen malou úspěšností při zakončení střelby.

Body Slovan: Tomek 13 (1x3), Sucharda T. 10 (1x3), Ježek Š. 7 (1x3), Smrčka 7, Šimák 7, Šolc 6, Houngbedji 4, Doležal M. 4, Janoušek 2, Pajma 2, Poláček 2
Body Česká Lípa: Tesař 24 (2x3), Ekrt 19, ...
TH: 8/2 (25%) - 39/25 (78%)   Trojky: 3 - 2     Fauly: 29 - 15