Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

21.09.2016
V úterý 20. září v dopoledních hodinách proběhla v rumburské multifunkční hale dlouho připravovaná zábavná show AUTHOR BACK TO SCHOOL. Jedná se o seriál sportovně-zábavných programů pro základní školy, které pořádá organizace VSA Xtreme v čele s profesionálním BMX jezdcem Janem Valentou, který má za sebou již desetiletou kariéru. Rumburk byl jedním z 10 měst z celé České republiky, kde tato show letos proběhla!
Na ploše haly vyrostly mobilní rampy, skoky a překážky. Program pro děti byl rozdělen do několika bloků. Na rozehřátí přišla první exhibice jezdců na BMX kolech a koloběžkách, ve které předvedli obdivuhodné triky. Následovalo volné ježdění dětí na kolech, koloběžkách a longboardech, které jim tým jezdců zapůjčil. Děti se vyřádily na malých dřevěných překážkách, podobných jako má naše Cyklistická akademie. O kola byl obrovský zájem a nebylo snadné děti zpět usadit k dalšímu programu. Na řadě bylo druhé vystoupení jezdců, kteří již byli rozehřátí a předvedli i několik extrémních skoků, které děti doslova zvedly ze židle. Nebyla nouze o salta a dlouhé přeskoky (nebo spíš přelety) a děti jásaly a skákaly na místě. Na konec programu si ještě děti zasoutěžily na koloběžkách o hodnotné ceny.
Jezdci byli nadšení z reakcí dětí. Ty hlasitě fandily, dováděly a s velkou radostí se aktivně účastnily všech soutěží a možností vyzkoušet kola a koloběžky.
Celkem se akce zúčastnilo kolem 350 dětí ze základních škol: U Nemocnice, Pastelka a z Jiříkova.

Je velká škoda, že žáci z ostatních škol a vyšší ročníky se nemohli přijít podívat na ojedinělou show, která se zde již nebude opakovat.
Děkujeme panu Pavlu Brabcovi za tip a prvotní domluvení uspořádat u nás tuto akci. Za zapůjčení lavic děkujeme VO Ventura, hasičům a rumburské farnosti. Městu Rumburk a vedení rumburských sportovišť, zejména panu Kucerovi a paní Švajgrové, za spolupráci, ochotu a pomoc při zajištění této akce.
Závěrem bychom chtěli poděkovat klukům z VSA Xtreme za parádní show a za jejich zastavení tady u nás ve výběžku.

foto: VSA Xtreme

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk