JIŽ BRZY ZVEŘEJNÍME PRAVIDELNÉ AKTIVITY NA ROK 2022/2023
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Velikonoční muffiny a kino


25.04.2017
... aneb hlášení ze střediska ve Velkém Šenově.
Velikonoční pečení
Tak se konečně děti dočkaly. Je ráno a první ťukání a zvonění už se rozléhá v našem středisku. "Kačí jsi tu? Kačí už jsem tady!" Jak já mám ráda tyhle okamžiky...
Pečení muffinů původně mělo být v našem kroužku holčičí tvoření, ale nevyšlo nám to, proto bylo jednoznačně rozhodnuto -místo velikonočních věnečků si upečeme velikonoční muffiny!

Děti si připravily těsto z trojité dávky, všechno šlo jako po másle, plnily se košíčky, mylo se nádobí, šlehal se máslový krém a zdobylo se. Všichni na sebe byli hodní, pomáhali si, bylo to jako doma, tak, jak si to přejeme. Klid a pohoda.

Bylo to moc moc hezké dopoledne a už máme plán na další, ale pssst, zatím je to tajemství. :)

Výlet do rumburského kina
Návštěva kina je pro děti vždycky velký zážitek. Cesta autobusem byla veselá a samozřejmě plná dětských otázek: "Kdy už tam budeme? Kde to jsme? Na jaký film jedeme?".

Deštivé odpoledne pro tuto příležitost bylo jako stvořené. Zavrtat se do křesla, dát si nějakou dobrotu a v klidu si užívat příběh tučňáků a jejich dětí ve filmu Putování tučňáků - cesta k oceánu. Vyprávění o jejich opravdu těžkém životě, o jejich starostech s mláďaty, o tom jací jsou to houževnatí a silní tvorové. Myslím, že děti neměly ani tušení o jejich strastech.

Film se nakonec dětem moc líbil a nezbývalo nic jiného, než aby nás vláček odvezl zpátky domů unavené a plné krásných zážitků.

Káťa Stoklásková

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk