Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Vánoční besídka družstva minižáků


27.12.2016
V úterý 20. prosince jsme pro rodiče a hráče minižáků TJ Slovan Varnsdorf uspořádali společný, besídkový trénink. Účast rodičů byla hojná a díky tomu byl trénink opravdu barvitý a patřičně nadupaný.
Pro naše borce šlo o poslední trénink v roce 2016, v němž kromě vstupu do oficiální soutěže České basketbalové federace dosáhli na spoustu individuálních i týmových úspěchů. Počet trénujících se ustálil na pravidelné účasti 12 hráčů, kdy mnohdy je na tréninku hráčů 16! Tentokrát je doplnili i rodiče.
Úvod patřil zapracování hrou na deskovanou v týmech rodičů proti dětem. Dále následovala rodinná střelecká soutěž, v níž mohli kluci se svými rodiči z libovolného místa střílet na koš. Vítězství patřilo rodině Kozákových s 35 body, následované rodinou Ježků s 34 body a za nimi v závěsu o pouhý bod rodina Záleských.
Další střelecká soutěž v trestných hodech byla opět rozdělena na tým rodičů a dětí. Kluci byli lepší a 20 trestných hodů dokázali v rychlém sledu vstřelit rychleji než družstvo rodičů.
Před basketbalovým utkáním nás čekala ještě jedna soutěž, štafetový slalom s driblinkem, v níž tentokrát vyhrálo družstvo rodičů.
Závěrečná steč přišla v utkání 5x5 hraném na 5minutové úseky, do nichž za kluky i rodiče nastupovala vždy jiná pětka. Kluci hráli se zápalem a chtěli svým rodičům ukázat, co už všechno umí. Snažili se hrát nikoli zbrkle, ale s hlavou a celé utkání nebrali na lehkou váhu. To vyburcovalo i rodiče, kteří si tvrdý boj kluků o míč nechtěli nechat líbit. Ještě v poslední minutě kluci ztráceli 4 body, což ale zachránil střelecky úspěšný pokus po rychlém nájezdu. Při rozehrávání z outu pak jeden z borců vyrazil proti míči mnohem rychleji, než jeho příjemce a po několika přihrávkách se nerozkoukané rodiče podařilo odměnit posledním košem, aby tak celý zápas skončil za stavu nerozhodného se skóre 22:22 na body.
Na nadšeném výrazu našich borců bylo vidět, že si účasti rodičů nejen váží, ale mají z ní naprostou radost. Vždyť si tak mohli zahrát i proti těm hráčům z A týmu mužů, které v akci vídají na tribuně varnsdorfské sportovní haly. Vést příkladem skutečně funguje, proto se těšíme na opakování podobně spojeného tréninku v roce 2017, nejspíš na konci školního roku!

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk