Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

V Jiříkové probíhají rozsáhlé rekonstrukce


14.06.2016
V současné době probíhá rekonstrukce Kláštera svatého Karla Boromejského v Jiříkově. Klášter, který byl využíván jako zázemí pro středisko volného času Schrödingerova institutu, musel být vloni na podzim pro jeho nebezpečný stav uzavřen nejen veřejnosti, ale i zaměstnancům SI. „Po zhodnocení statika nebyla jiná možnost, než klášter všem znepřístupnit“, říká ředitelka Schrödingerova institutu Gabriela Doušová.
Na podkladech důležitých pro schválení rekonstrukce kláštera se pracovalo dva roky, a to ve spolupráci s rumburskou projektovou společností ProProjekt s.r.o. Když bylo vše připraveno a přijato, bylo nutné, aby majitel kláštera - Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, uskutečnil výběrové řízení na firmu, která rekonstrukce povede. Vítěznou firmou se stala rumburská firma Wakos a už v květnu začala s rekonstrukcemi. „V tuto chvíli se sundávají trámy, které jsou napadené dřevomorkou, opravují se veškeré stropy a střecha celého kláštera“, dodává Gabriela Doušová.

Jako velkou výhodu rekonstrukce vidí ředitelka SI, že jsou do práce na rekonstrukci kláštera zapojeni také otcové dětí docházejících do předškolního klubu Koťátko, a stávají se tak správnými vzory pro své potomky. Až bude klášter zrekonstruován, stane se z něj nejen zázemí pro středisko volného času, ale také se na klášter přesune ředitelství Shrödingerova institutu.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk