JIŽ BRZY ZVEŘEJNÍME PRAVIDELNÉ AKTIVITY NA ROK 2022/2023
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Tým BAŠ na Euro Easter Cup v Praze zazářil


27.04.2017
O velikonočních prázdninách se v Praze konal tradiční basketbalový turnaj. Pro výkonnostně hrající členy BAŠ jsme jej chtěli využít jako ideální herní závěr jejich sezóny. Každý střet s cizím soupeřem je pro hráčský rozvoj žádoucí a v tomto případě jsme jej obohatili o kulturní zkušenost s návštěvou hlavního města.
První den
Borci se do Prahy vydali vlakem z Rumburka, neboť risk nevolnosti z Dubských zatáček při cestě autobusem byl příliš vysoký. Po útrapách s velkou bagáží se podařilo odehrát první těsný zápas s týmem pražského gymnázia PORG. Utkání s Eagles Stuttgart jsme vyhráli kontumačně, neboť navzdory účasti ostatních ročníků tohoto týmu jim 2005 nedorazil. Velká škoda, již jejich tým U13 byl plný afroameričanů a dovednostně velmi vyspělých hráčů. Přesně takovou herní zkušenost jsme pro kluky plánovali.
Ubytování na nás nakonec čekalo v tělocvičně nedaleké základní školy, kterou jsme sdíleli s borci prostějovských Orlů. Dva koše a spousta žebřin zajistili, že nuda či nedostatek pohybu nebyli ani zde.
Druhý den
Utkání nás čekalo až ve večerních hodinách, proto jsme využili relativně slunečného, avšak nadále aprílového počasí k výletování. Součástí našeho turnajového balíčku byly též neomezené jízdenky pro pražskou hromadnou dopravu, takže jsme pohodlně vyjeli na Pohořelec a naprosté většině účastníků poprvé ukázali krásy Hradčan, Petřína a Újezdu.
Večerní zápas proti německému týmu Weiden byl vítězný! Kluci pak v tělocvičně padli za vlast.
Třetí den
Organizátoři turnaje nám náhradou za Stuttgart nabídli utkání se slovenským týmem z Bratislavy, který jsme vítězně pokořili. Druhý slovenský tým z Handlové však představoval nejednu výzvu! Velmi agresivně hrající Slováci naše kluky zaskočili a nezkušená rozhodčí, pod vlivem sprostě a hlasitě nadávajících fanoušků Handlové a stejně nevybíravě se projevujícího trenéra, občas nezvládala posuzovat dění na hřišti. Dokonce jsme od tohoto soupeře zažili nedovolené taktiky zónové obrany a útočného clonění.
I když kluci mentálně nezvládli nápor celé situace v prvních dvou čtvrtinách utkání s Handlovou, velice nás těší jakým způsobem se dokázali vzchopit a proti nečestně hrajícímu týmu vyhrát obě dvě čtvrtiny následující. U některých hráčů jsme viděli nasazení a výkony dosud nebývalé! Kromě toho, že je od našich borců budeme díky tomu neustále vyžadovat, je to pozitivní i z jiného pohledu: vyfaulovaní favorité nechali vyniknout dosud upozaděné talenty tohoto družstva!
I takto vyhrocené a emotivní zápasy jsou drahocennou zkušeností a klukům pomohou na cestě kupředu.
Závěrečný den
Herní systém nás do závěrečného utkání o 3. místo svedl opět do souboje s gymnáziem PORG. Cílem utkání bylo samozřejmě získání medaile. Opětovně se projevil největší nedostatek tohoto družstva – nedostatečná soustředěnost a kázeň. Již laxním vstupem do rozcvičení můžete odhadovat, jak bude vypadat vstup do utkání. Jako by kluci nejprve potřebovali prohrávat, aby se pořádně vyburcovali. Co naplat, PORG začali sice přehrávat, ale celá řada chyb pramenících z nepozornosti hráčů vyústila v prohru o jeden jediný bod.
Slzy a smutek jsme se snažili přetavit v pozitivní motivaci k dalšímu sportovnímu a tréninkovému nasazení. Kluky a nás trenéry čekají v nadcházející přípravě nemalé výzvy, které tento turnaj pomohl úzce definovat. Bylo vidět, že každá zkušenost s takovými herními střety žene děti raketově kupředu a jako taková je opravdu žádoucí.
Těšíme se na další akci podobného ražení a děkujeme rodičům za podporu této akce!
 Jan Hladík
Výsledky turnajových zápasů naší skupiny chlapců ročníku 2005 naleznete zde:
http://www.eurobasket.cz/results/kurt3

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk