Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Trénují jen jednou týdně, a přesto zazářily: Miniturnaj BAŠ ve Šluknově


08.06.2015
Ano, nejmladší děti ze Šluknovského oddílu BAŠ trénují jen jednou týdně, vždy v rámci své družiny a také s naplněným břichem po školním obědě. Ani to jim však nebrání v jejich nadšeném herním projevu, který v nás zanechal dojem, že máme co do činění se skutečnými talenty!
Tentokrát jsme ve svém konceptu rozvojových dětských soutěží uplatnili model hry 3 na 3, který dopřává mnohem více prostoru k individuálnímu hernímu projevu všech hráček a hráčů. Dochází při něm k častějšímu držení míče všech hrajících a mnohem častěji také k soubojům 1 na 1, které jsou základem basketbalu. Díky tomu všemu jsme tak mohli překonat nedostatečně rozvinuté dovednosti našich dětí, pro které je trénink jednou týdně opravdu málo.
Je to pro nás závazek. Hledáme teď cesty, jak těmto talentovaným dětem plným energie a radosti z pohybu, dopřát pravidelnější pohybové vyžití. Pomůže jim nejen ve zdravém vývoji jejich těla, kostry a svalů, ale především jejich ducha a mysli. Koordinačně náročný pohyb, kam se basketbalová průprava rozhodně řadí, pomáhá dětem rozvíjet jejich centrální nervovou soustavu. Na ní je v těle závislé úplně vše. Proto není žádná troufalost tvrdit, že naším tréninkem jim pomáháme posilovat i jejich mozek. Nedílnou součástí je však i rozvoje jejich charakteru, smyslu pro spolupráci v týmu a zažití kultury fair play.
Proběhlý turnaj byl skvělou ukázkou, že děti spolu umějí spolupracovat a svých týmových rolí se zhostily vskutku ukázkově. Úplně příchozí Denis dokonce instrukce pochopil tak silně, že navzdory jeho prvního setkání se s basketbalem v organizovanější podobě platil za týmového hráče, jenž rozdával přihrávky a skvěle ovládal míč. Ostatní děti krásně bojovaly a vzájemně se podporovaly, fandily si a netropily si naschvály. Oproti morálce některých týmů z našich větších měst je to velmi příjemná změna.
Určitě je třeba vyzdvihnout úsilí všech dětí, a to za celý rok jejich skromného tréninkového procesu. Vysloužily si tím triko BAŠ, aby se k naší příslušnosti mohly hrdě hlásit. Pro mě osobně byl vítězem turnaje opravdu každý, neboť nikdo se nenechal otrávit nedanými koši, ani ztracenými míči. Protože děti odcházely s úsměvem, lze celý turnaj hodnotit jako úspěšný a hodný následování. Budeme ladit detaily tak, abychom dětem nabídly to nejlepší, co dokážeme.
Zatím to vypadá, že v těchto příznivě slunných a takřka letních dnech budeme moc dětem nabídnout více možností k jejich pohybovému vyžití mimo tradiční tělocvičnu. Takový potenciál, který se v nich skrývá, by bylo žalostné promrhat a nerozvíjet! První možnost mají v námi pořádaném Minikempu konaném 12. – 13. 6. v Rumburku.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk