Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

13.03.2023
Únor bílý, pole sílí, březen za kamna vlezem - mluví se v našich rčeních. I když sobotní počasí vybízelo zalézt za pec, tak našich dvanáct dam si nenechalo ujít příležitost strávit sobotní den ve výtvarném ateliéru Schödinngerova institutu.
V sobotu 11. března 2023 se tak uskutečnil již po několikáté výtvarný kurz tečkované mandaly s výtvarnicí Lucií Čapkovou, tentokrát se zaměřením na improvizaci. Některé účastnice opravdu popustily uzdu své fantazie, jiné zůstaly u klasiky a vytečkovaly si mandalu, nebo strom života.

Dámy, které byly na kurzu poprvé, se seznámily s technikou tečkování, potřebnými pomůckami a výtvarným materiálem. A pro ty, kteří ještě stále nevědí - co je to vlastně dot painting? Tečkování? Dot painting - tečkovaní je původně technika obyvatel Austrálie, Aboriginců. V současné době jí ale tvoří mnoho lidí po celém světě a obrázky a díla, která vznikají, se od těch původních australských liší. Tuto techniku zvládne úplně každý, nepotřebujete žádný talent, nepotřebujete umět malovat. Kladete pouze jednu tečku vedle druhé. Tečkami můžete vytvořit celé obrázky, mandaly, stromy života nebo pouze obrázky tečkami dotváříte, a ještě si u toho báječně odpočinete.

Na podzim se budete moct těšit na další kurzy, kde budeme tečkovat například na hrnky, nebo textil. Tak sledujte naše stránky a včas si rezervujte své místo.

Pavla Poláková

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk