AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVID 19 | VÍCE INFORMACÍ ZDE
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Stezka se sportovním kvízem


04.04.2021
Bohužel kvůli situaci spojené s Covid-19 jsou uzavřena všechna sportoviště, zakázaná činnost všech sportovních kroužků, tělesná výchova se od září prakticky nevyučuje. Bude velmi složité přivést děti zpět k pravidelné pohybové aktivitě, to si jsme vědomi, jako trenéři VAŠ. Snažíme se s nimi komunikovat a cvičit online a odreagovat je tak od učení a rozhýbat je, i když v domácím prostředí je cvičení prostorově velmi omezené. Kromě online cvičení vymýšlíme dětem různé činnosti, ať už sportovní osmisměrky a křížovky nebo sportovní výzvy.
Proto se ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Rumburk zrodil nápad, vylákat děti a celé rodiny do přírody, kde si budou moci ověřit své znalosti v oblasti sportu. Stezka byla pro všechny věkové kategorie, rozdělena na obrázkovou část, kde bylo smyslem zapamatovat si detaily a na následujícím stanovišti dokázat odpovědět na otázky s tím spojené. Druhá část obsahovala dvacet otázek ze sportovních oblastí, a to atletiky, cyklistiky, plavání a plážového volejbalu. Některé otázky byly velmi záludné, týkaly se osobností, technického vybavení či pravidel, a proto byla možnost si veškeré odpovědi zapsat a v cíli zkontrolovat. Na každém stanovišti byl odkaz na QR kód, kde bylo možné získat písmenko do tajenky. Stezka byla dlouhá 1,5 km, vedla lesem směrem k rumburské přehradě a byla sjízdná na kole i s kočárkem. Původně byla plánovaná pouze na tři dny, ale po velkém ohlasu lidí jsme obrázky na stromech nechali celý týden od 28. 3. – 4. 4. 2021. Máme radost, že jsme v této náročné době mnoho lidí odreagovali a rozveselili, ale hlavně dostali děti ven.

Do akce se zapojilo i mnoho dětí s rodiči z Mateřské školy Sukova, ale také žáci prvního a druhého stupně ZŠ Tyršova.

Děkujeme všem za zaslání fotek a výsledků z kvízu a tajenky, ale nejvíce nás potěšili krásné a pozitivní zprávy od vás všech.

Poděkovat bych chtěla zejména Veronice Jindřichové, se kterou jsme celou tuto akci zorganizovaly.

Nikola Benešová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk