Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Slavíme čtvrté narozeniny!


11.01.2016
Jsou to již čtyři roky, co vznikl Schrödingerův institut. Čtyři roky, kdy jsme se stali Schrödingeráky a jsou to celé čtyři roky, co se snažíme dělat svět kolem nás lepší, přátelštější a radostnější.
Od prosince 2012 se toho v institutu hodně změnilo. Někteří z těch, kteří stáli u jeho zrodu, odešli a jdou teď jinou cestou. Ale také se do našich řad přidala velká spousta nových skvělých lidí, tutorů, gestorů a mnoho dětí, jejich rodičů i prarodičů. Dnes již máme více než čtyři tisíce členů, pro které připravujeme celou dlouhou řadu aktivit po celém Šluknovském výběžku.

Jsou to pravidelné zájmové činnosti, kroužky sportovní, zejména basketbalové, volejbalové, fotbalové, cyklistické či hudební. Ale také kroužky výtvarné, šicí, turistické, záchranářské, plavecké, taneční, lyžařské a jen tak hrací a kamarádské.
Ale setkáváme se často i na mimořádných akcích, například na výletech, zájezdech, táborech a soustředěních, výstavách a soutěžích, závodech, koncertech a divadelních představeních a na mnoha dalších.
Pečujeme o malé předškoláčky a učíme je poznávat svět, který je pro ně velkou neznámou. Staráme se o školáky a jejich domácí přípravu do školy, doučování a pomoc ve škole.

Pomáháme seniorům zařadit se zpátky do společnosti, stejně jako maminkám na mateřské, lidem vyloučeným ze společnosti z různých důvodů.
Děláme toho opravdu hodně a chceme ještě víc.  Ale za tím vším je spousta práce, a to i takové, která občas není vidět. Je to velká řada rozhodnutí, chvílemi i nesouhlasů, kompromisů a únavy.  Je za tím i množství sebevzdělávání, sebezdokonalování, samostudia. Stále na sobě musíme pracovat, abychom vám mohli nabídnout stále více a stále lepší nabídku aktivit, aby naše práce pro vás byla pořád lepší a lepší.
Ale nakonec to za to všechno stojí, za úsměvy vašich dětí, za vaše „DÍKY“, za to, že jste tu s námi a celé čtyři roky nám dáváte zpětnou vazbu, kterou tolik potřebujeme! A my vám za to moc děkujeme!

A tak jsme v závěru loňského roku spolu s vámi oslavili čtvrté narozeniny a byla to opravdu skvělá událost.
Protože se řídíme zásadou, že největším dárkem pro nás, je vaše radost od nás, začali jsme oslavy narozenin připravovat již v létě. V srpnu jsme začali vyrábět dárečky, kterými jsme vás chtěli potěšit.  Naše švadlenky, vychovatelky, tutorky a učitelky, ale dokonce i naše paní sekretářka ušily přes tisíc hadrových figurek koček, které jsou symbolem Schrödingerova institutu. A při prosincových oslavách našich narozenin jsme s nimi vyrazili do měst ve Šluknovském výběžku a rozdávali vám je na ulicích, v obchodech a na úřadech, všem známým i neznámým, veselým i smutným, a mnohým z vás jsme tím vykouzlili zářivý úsměv na tváři a některé z vás jsme dojali k slzám.

Taky jsme uvařili přes dvacet litrů bramborové polévky a upekli spoustu jablkového štrůdlu, abychom zahřáli u srdce i u žaludku vás všechny, kteří jste se zastavili u našeho narozeninového stánku v Rumburku nebo ve Varnsdorfu a alespoň na chvíli slavili s námi.
Doufáme, že jsme vám udělali radost, vám všem, s nimiž jsme se během těch dvou schrödingeráckých dnů potkali.
Vy jste nám radost udělali bezezbytku.

A ještě jedna malá poznámka. Veškeré narozeninové oslavy jsme mohli takto ve velkém uspořádat díky Ústeckému kraji a jeho finanční podpoře.
A tak nám dovolte poděkovat těm, díky nimž ty naše čtvrté narozeniny stály za to – všem lidem ze Schrödingerova institutu, švadlenkám a šičkám, kuchařkám a pekařkám, stavitelům stanů a převozníkům polévek a štrúdlů, všem kameramanům a fotografům a organizátorům, všem dětem a jejich tutorům za velkou pomoc při přípravách a oslavách narozenin. Ale děkujeme také Ústeckému kraji, že nás finančně podpořil a také vám, naši milým lidem ze Šluknovského výběžku, našim příznivcům a přátelům, všem členům i nečlenům.

Děkujeme vám všem, že jste tu s námi a že tu my, ze Schrödingerova institutu, můžeme být pro vás!

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk