Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Skončila Letní streetbalová liga Šluknovska

22.09.2015
Nejdůležitější a poslední turnaj celé Letní streetballové ligy Šluknovska se odehrál za skvělého počasí v sobotu v Rumburku na hřišti základní školy U Nemocnice.
O druhém zářijovém víkendu v sobotu 12. 9. se na hřišti základní školy U Nemocnice v Rumburku opět sešlo několik desítek basketbalových nadšenců, aby se zúčastnili či jen fandili při 16. ročníku streetballového turnaje. Tento legendární turnaj je součástí letní streetballové ligy Šluknovska.a pořádá ho oddíl basketbalu TJ Rumburk s podporou města Rumburk a ve spolupráci s Basketbalovou akademií Šluknovska Schrödingerova institutu.
Při ranním pohledu z okna se některým možná na venkovní asfaltové hřiště příliš nechtělo, nakonec však byla naplněna dlouholetá tradice a turnaj se již po šestnácté uskutečnil pod širým nebem!
Tří až čtyřčlenná mužská, ženská i smíšená družstva dorazila nejen ze Šluknovského výběžku, ale i z okolních regionů. Krátce po 10. hodině hřiště pod čtyřmi koši ožila a zápasy v kategoriích „mix do 13 let“, „ženy 16+“ a „muži 18+“ se naplno rozeběhly. Nejpočetnější byla jako vždy kategorie mužů, a proto byla rozdělena do čtyř skupin.
Přestože si většina hráčů chtěla především „zahrát“ a pobavit se, byla úroveň jednotlivých zápasů vysoká. Tempo hry a dobrou náladu pomáhali udržovat nejen samotní hráči, ale i diváci, a hudební doprovod šířící se z reproduktorů. Uznání zasluhuje také moderátor celého dne pan Milan Polívka.
Turnaj s pohodovou atmosférou přinesl napínavé zápasy pro hráče, soutěž ve střelbě trestných hodů pro všechny zúčastněné včetně diváků a také smečařskou soutěž pro ty nejodvážnější. V kategorii „mix do 13 let“ zvítězil team Miny, v kategorii „ženy 16+“ zvítězilo družstvo Všehochuť a kategorii „muži 18+“ ovládl Unger team. Soutěž ve střelbě trestných hodů vyhrál Daniel Vuong. A po několika ročnících jsme zaznamenali změnu na postu vítěze smečařské soutěže, jímž se pro letošní rok stal Radek Pasovský z Varnsdorfu. Vítězové si odnesli věcné ceny, ale s prázdnou neodešel nikdo z účastníků turnaje. Všichni si mohli zahrát v novém tričku s logem turnaje pro rok 2015.
Celý turnaj byl ale důležitý hlavně proto, že se hrálo o prvenství v celé streetballové lize šluknovska. Ještě na začátku měly šanci na výhru čtyři týmy, první místo ale nakonec obhájili už po třetí XXX (tři křížci). Také se vyhlašovala nejlepší střelba, k prvním místům se přostříleli Klára Stodůlková a Vojtěch Lehroch.
Srdečně gratulujeme vítězům a mnohokrát děkujeme všem hráčům, všem fanouškům a všem sponzorům a organizátorům za účast a pomoc. Již teď se můžeme všichni těšit na další ročník letní streetballové ligy Šluknovska.
Velké poděkování rozhodně patří všem sponzorům a podporovatelům LSLŠ 2015. Akce by se určitě neuskutečnila bez podpory Schrödingerova institutu a Regie a. s. Hodnotné ceny a sponzorské dary poskytli: Pivovar Kocour, Pivovar Konrád, město Varnsdorf, Gator Skin, Leoš Šolc, Nářadí Majer, Sportovní areál Jedlová, Café Dlask, město Rumburk, Shop102, Lékárna Šmíd, KMT Profi, Marius Pedersen, TJ Slovan Varnsdorf, Vitana, Sauneo, paní Horáčková, Řeznictví Ve Staré Spíži a PC Obchod.