Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Severské hraní (8. -10. 12. 2023)


12.12.2023
Krásné zimní odpoledne, pátek 8. prosince, 17.00, Severské hraní. Schrödingerův herní klub startuje herní víkend plný deskových a karetních her.
Nejdříve vyrážíme na trek do amerických národních parků – hrajeme Parky, rodinnou společenskou hru, která je držitelkou řady ocenění. Ve hře se ujímáme dvojice turistů, kteří v různých ročních obdobích vyráží na výlety plné zážitků. Na svých výpravách využíváme výbavu, jako je dalekohled, pláštěnka, čutory, které vás osvěží, ale i fotoaparát, abyste si mohli odnést něco na památku. Při hře se kocháme krásami národních parků za doprovodu fenomenálních ilustrací Fifty-Nine Parks Print Series.

Po sobotním dopoledním mrazivém výletě zavzpomínáme na léto. Na stůl přichází krásná rodinná hra Ovocný ráj, která osloví jak příležitostné, tak i pokročilé hráče. Za pomoci sběračů hospodaříme na svých ostrůvcích s prostorem a časem. Sklízíme čerstvé ovoce a odvážíme ho loďmi pryč, nebo pořizujeme licence k výnosnějšímu podnikání v branži. Hra je srozumitelná a rychlá, ale také nabízí taktickou hloubku a spoustu možností. Neobejdete se však bez chytrého plánování, protože plněním objednávek si uvolníte cenné místo na ostrově, ale musíte dávat pozor, aby vám protihráči nevyfoukli ty nejzajímavější obory podnikání.

Na závěr se pokoušíme vybudovat to nejskvělejší léno v celém Králíkovství. Hrajeme rodinnou hru s jednoduchými pravidly, ale překvapivou strategickou hloubkou. Představujeme králičí šlechtice – Barbara Bobana, Williama Volíze, Indiana Hopa a mnoho dalších, kteří ve jménu králičího krále dobývají Nový svět. Hra kombinuje mechanismy draftu karet a area-control, kde se za pomoci získaných karet snažíte svými ušáky obsadit co největší pásy souvislého a ideálně dobře bodovaného území.

Mimo hlavní turnaje odehrajeme mnoho partií Bang!u, 7 divů světa a Dixitu. Severské hraní nám uteklo jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk