Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Rumburský rugbyový tým úspěšně zakončil svou nultou sezónu


09.07.2014
Rumburské rugby – nový fenomén na sportovní mapě nejen města Rumburk, ale i Šluknovského výběžku a českého rugby jako takového – může po pouhých devíti měsících tvrdé práce hodnotit výsledky své „nulté“ sezóny. Nejprve se ale ještě vraťme k poslední akci sezóny 2013/14. Náš mladý rugbyový klub se totiž po několika akcích v Německu a Polsku mohl konečně díky přátelům z RC Kralupy n.Vl. představit také na domácím sedmičkovém turnaji. Našimi soupeři byla dvě mužstva domácího třetiligového klubu (formálně "A" a "B") a rezerva Sparty Praha.
V prvním zápase nás čekal právě posledně zmiňovaný soupeř. Než se tým hrající v rámci ČRU soutěž B týmů rozkoukal, prohrával v poločase 0:12! V druhém poločase trochu šokovaní Sparťané zabrali a jednou i položili, ale vzápětí je naše mužstvo po skvělé souhře několika hráčů krásnou akcí definitivně poslalo do kolen. Naše premiéra na českých hřištích tak znamenala zatím rekordně vysokou výhru našeho klubu 22:5!

V druhém zápase nás čekal "A" tým třetiligových Kralup s řadou zkušených a fyzicky velmi dobře vybavených hráčů. Přestože jsme hned v úvodu inkasovali, mužstvo zvedlo hlavu a skóre otočilo na poločasových 10:5 v náš prospěch! Takový vstup našeho nového týmu nikdo nečekal... Po přestávce zkušený soupeř využil našich chyb a dvěma položeními se dostal do trháku na 17:10. Náš tým v naprosto vyrovnaném zápase, který rozhodly nováčkovské individuální chyby pramenící z nezkušenosti a nevyhranosti, již pouze korigoval na konečných 17:15 ve prospěch domácích.

Ve třetím zápase nás čekal druhý tým Kralup. V případě jakéhokoli vítězství v tomto zápase by náš tým naprosto šokujícím způsobem v turnaji zvítězil. Nutno ale sportovně přiznat, že "B" tým Kralup byl herně nejvyspělejší a že v posledním zápase nás svými zkušenostmi převýšil. Nevyšel nám vstup do zápasu, prohrávali jsme rychle 0:21, a to, jak se ukázalo, rozhodlo. Ale ještě do poločasu jsme korigovali na 10:21 a postupně se zvýšeným úsilím dostali zpět do zápasu na přijatelných 17:26. Ke konci zápasu ale bylo jasné, že soupeře nepřetlačíme a tak dostali šanci i všichni hráči z lavičky (konečný výsledek: Alba Rumburk vs. RC KRalupy n.Vl. "B" 17:36).

Konečné pořadí turnaje: 1.RC Kralupy "B", 2.RC Kralupy "A", 3.Rumburk, 4.Sparta Praha "B". J.Drda se navíc stal se sedmi pětkami nejlepším koncovým hráčem turnaje.
A nyní tedy k bilanci, za níž se rumburské rugby naprosto nemusí stydět: v sezóně 2013/14 odehrálo naše mužstvo celkem 10 zápasů s bilancí tří výher a sedmi porážek a s celkovým skóre -85 (tedy s úspěšností 30%, což je jednoznačně vynikající bilance týmu!). Ani na jedné akci jsme neskončili poslední nebo bez vítězství. Za nejlepší výkon sezóny lze patrně považovat turnaj v Kralupech, zejména první zápas. Celkově jsme v deseti zápasech skórovali 17x. Bilance 3-0-7 jsme dosáhli výhradně na hřištích soupeřů. Všem hráčům bez ohledu na úlohu v mužstvu i celému vedení náleží blahopřání a zasloužený respekt!

Přípravu na novou sezónu začne Alba Rumburk 10.srpna a již na konci srpna se zúčastní turnaje v „desítkovém“ rugby v Drážďanech. Mužstvo je v příští sezóně také přihlášeno do nejnižší české soutěže a nadále bude hostovat na turnajích v Polsku a Německu. Všichni zájemci o hru jsou samozřejmě kdykoli vítáni, jedinou podmínkou je splnit věkové rozpětí mezi 7 a 99 lety. Bližší informace viz www.ragby-rumburk.cz.

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk