Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Resscue víkend ve Šluknově


14.10.2014
Ve dnech 10 - 12.10 proběhlo setkání dětí z Děčínského okresu, kteří se po celý rok učí zachraňovat lidské životy. Sešlo se přes 50 účastníků jak z Čech, tak Německé spolkové republiky.
V průběhu celého víkendu sloužili ve výjezdových týmech pod označením RT, kde každý z velitelů přes radiostanici dostával výzvy od operačního střediska a po sléze vyráželi na místo události, kde celou situaci museli sami vyřešit. Nezáleželo na čase ať je den či noc, děti byli stále připravené a nutno podotknout, že toho opravdu moc nenaspaly. Řešily mnohé situace bezvědomí, tržné rány, dopravní nehodu a mnoho dalšího. Cílem celé akce však bylo navázat nová přátelství a umět si pomáhat v týmu. Samozřejmě nechyběly hry a zábava. Pro zpestření jsme připravili pro kluky z roty E, kteří mají již veliké zkušenosti noční zásah v lese. Do vysílačky se ozvalo hlášení Oslava narozenin napadení. Nikdo z nich netušil, do čeho jedou, až do chvíle kdy jim opilí začali otvírat dveře u sanitky a slovně napadat. Celou situaci se povedlo natolik zorganizovat, že v jejich očích byl vidět strach. Zachovali se však statečně a po příjezdu přivolané jako policie pokračovali v řešení situace.

Rádi bychom poděkovali našim sponzorům Pekařství Haback, Teenchelenge, ččk Děčín, Schrödingerovu Institutu a všem vedoucím. A samozřejmě dětem, že obětovali svůj volný čas a mají chuť být připraveni pomáhat.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk