AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVID 19 | VÍCE INFORMACÍ ZDE
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Putování po Šluknovském výběžku - příměstský tábor výtvarný ateliér SI


18.07.2021
Již podruhé se nám stal výtvarný ateliér Schrödingerova institutu startovní základnou pro naše prázdninové putování po Šluknovském výběžku.
Od 12. do 16. července se uskutečnil příměstský tábor, v rámci kterého jsme podnikli hned několik výletů po Šluknovském výběžku. První den jsme se potřebovali nedříve poznat, a tak jsme hráli seznamovací hry, vyráběli jmenovky, týmové vlajky a vypravili se po okolí Rumburku. Vyběhli jsme pod rozhlednu Dymník a nějaký čas strávili u Stromu života, který se nachází pod rozhlednou u Fotbalgolfového hřiště.

Další dny jsme již cestovali například do Velkého Šenova, kde jsme navštívili nově vznikající vzdělávací centrum, které se věnuje východoasijským kulturám, nebo do Kunratic u Šluknova. V Kunraticích jsme navštívili místní arboretum, které spravuje šluknovská Lesnická střední škola. Dověděli jsme se například kolik stromů a dřevin se v arboretu nachází, jaké stromy jsou nejstarší a nejvzácnější, nebo také jaká tam mají volně žijící zvířata. Ve čtvrtek byl den nejnáročnější. Vypravili jsme se do Lipové, odkud jsme podnikli cestu na nejsevernější místo v ČR. Přes zříceninu zámku v Lipové jsme šli na Jáchym kde se nachází kostelík s nově opravenou křížovou cestou, dále jsme pokračovali po hranici s Německem až jsme dorazili k Hraničnímu kameni. Pak už zbýval pouze kousek, abychom došli na tzv. Nortkamp, tam jsme bohužel nedošli. Ze Severního jsme jeli domu autobusem.

Poslední den byl zasloužený odpočinek. Vyráběli jsme tašky, vaky, magnety, zrcátka, ale také jsme měli společné práce - například malbu velkoformátového obrazu. Děti se seznámily s komiksovým malováním a malbou na grafickém tabletu. V závěru ještě hráli deskové hry. V průběhu celého tábora jsme hráli hru klíště, země láva nebo vláček, aby nám cesty lépe ubíhaly. Tak zase příští rok!

Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

  

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk