Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

První street ve Varnsdorfu patřil Suchým krkům


18.07.2016
První turnaj Letní streetballové ligy Šluknovska proběhl v sobotu 16. 7. na hřišti u Sportovní haly ve Varnsdorfu. Špatné počasí si vybralo svoje několik dní před turnajem a sobotní dopoledne bylo už jen zalité sluncem a „baskeťáckou“ náladou.
„Vajíčka, nástup!“ „Na hřiště dvě prosím dámy Od plotny!“ „Jako další bude hrát Selskej rozum.“ Opravdu netradiční jména týmů se našla mezi devatenácti skupinami, které si zpříjemnily den streetballovým turnajem ve Varnsdorfu. Nejvíce týmů nastoupilo v mužské kategorii nad patnáct let, dále svou část sehrála smíšená kategorie do patnácti let a ženy nad patnáct let. V pozici moderátora byl nejčastěji slyšet Jan Šišulák, který určil nejdůležitější pravidlo turnaje: fair play!
Organizaci celého dopoledne měl pod palcem také Martin Smrčka, spolu s ním dohlíželi na účastníky i zapisovatelé, kteří pečlivě čárkovali koše, aby mohl být vyhlášen nejlepší střelec turnaje. A kdo přišel jenom zafandit, rozhodně nelitoval – grilovaly se výborné klobásy, k tomu pivo i limo, vše na svém místě. Pro menší návštěvníky byl připraven skákací hrad a trampolína. Svůj komfort dostali i samotní účastníci, jelikož jim bylo umožněno využít hbité ruce přítomných masérek.I přes veškerou fair play zůstal turnaj turnajem a někdo musel zvítězit. Kategorii do patnácti let ovládl tým Mini, v ženské části zvítězily B-Girls a hlavní mužská kategorie na svém čele přivítala Suchý krky (které snad po následné oslavě nedostály svého jména). Dodatková soutěž spočívající v házení takzvaných „šestek“ (hod na koš ze vzdálenosti necelých šesti metrů) a „trojek“ (hod z takzvané trojbodové čáry) padla v celé své kráse do rukou Kláry Stodůlkové, která se na hřiště dostala pomocí berlí. Inu, kdo umí, ten umí. Kdo by rád viděl, jak bylo na prvním turnaji krásně, má možnost v následujícím videu.

Ondřej Obergruber

Další turnaj se koná 20. srpna na stejném místě.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk