AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVID 19 | VÍCE INFORMACÍ ZDE
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Příměstský tábor Matematika hrou v Dolní Poustevně


22.08.2021
Od 16. do 20. srpna proběhl pod záštitou Schrödingerova institutu příměstský tábor zaměřený na získání, zopakovaní či prohloubení matematických dovedností. Cílem bylo získat děti pro matematiku ve všech jejich podobách.
Poněvadž složení 15ti členného táboru bylo velmi různorodé jak z hlediska věku, tak i z hlediska již získaných dovedností jednotlivých dětí, museli jsme volit taková témata, aby byla přístupná jak dětem 4. třídy, tak i dětem z třídy deváté. Většina činností se sestávala z různých forem matematických her. 

V pondělí jsme se věnovali číselné ose, opakovali jsme zábavnou formou malou násobilku, naučili jsme se geometrickou hru Digit a jako venkovní hru jsme si zahráli stopovanou s hledáním číselných rébusů. V úterý bylo hlavní náplní naučit děti čínskému a indickému způsobu násobení. Všechny děti bez rozdílu věku tyto způsoby násobení velmi bavily, ale hlavně se všechny děti tyto neobvyklé způsoby dokonale naučily. A jako pohybovou aktivitu jsme se naučili hrát hru Mölkky, která v sobě rovněž skrývá matematické dovednosti. Ve středu jsme procvičovali čínské a indické násobení, nakoukli jsme trochu do základů šifrování a učili jsme se hry s kostkami. Opět jsme si zahráli Mölkky. Čtvrtek byl ve znamení opakování a procvičování jednotek, které budou potřebovat všichni žáci ve všech ročnících. Jako pohybovou aktivitu jsme se naučili Kinball. Poslední den jsme se věnovali hře Bingo, řešili jsme společně Sudoku a naučili jsme se základům matematiky zvané Abaku. 
Tábor proběhl ke vší spokojenosti naší, rodičů a samozřejmě i rodičů.
 
Vladimír Tesařík

Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.


Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk