Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Příjemný den se Spejblem a Hurvínkem


23.02.2017
Kdo by si nepamatoval na jednu z nejznámějších dvojic postaviček v celé historii loutkařství – Spejbla a Hurvíka, že? Ale ouha, stačila malá anketa mezi dětmi a jejich rodiči, aby se ukázal opak. Ovšem ti, kteří „Hurvajze“ a jeho „Taťuldu“ znali, nadšeně souhlasili s tím, že na těchto pohádkových příbězích nejen vyrůstali, ale že tyto „ prastaré“ loutky milují.
A protože je tomuto českému „rodinnému stříbru“ právě 90 let, vydala se parta dětských nadšenců z Dolního Podluží, Vilémova, Šluknova, Rumburku a Krásné Lípy za nimi na „vandr“.
Schrödingerův institut totiž zorganizoval pro takové fandy zájezd do Prahy a to přímo do Muzea hlavního města, kde se interaktivní expozice k této příležitosti nacházela.

Otázky nebraly konce a byly naší průvodkyní ihned zodpovídány. „Co je to marioneta?“, „Proč se tak srandovně jmenují?“, „ Kdy se k nim přidala Mánička, Bábinka a Žeryk?“, „Kolika jazyky umí mluvit?“… Na takový příval otázek byla však průvodkyně připravena a tak můžou naši „znalci“ předávat informace dál. To by však bylo málo. Děti si potřebují věci také osahat a zahrát si s nimi. I v tomto ohledu nebyly zklamány. Mohly loutky vodit, oblékat se do dřevěných kostýmů, jako loutky, vlézt si do Žerykovy boudy, nahlédnout do zákulisí divadla.
A aby toho nebylo málo, shlédly i všechny ostatní expozice, které muzeum nabízelo. Nadšené výrazy ve tvářích hřál potom dospělé, kteří se o naše znalce starali.

Miroslav Brabník

Projekt je spolufinancován Ústeckým krajem.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk