Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Přepychový sportovní areál v Jiřetíně skvěle posloužil letnímu kempu BAŠ


22.08.2016
Takže připravte se... 3... 2... 1... a jedeme! Shyby, sedy lehy, skoky přes lavičku a dvacet energií bujících účastníků. Kteří absolvují kruhový trénink na Letním kempu Basketbalové Akademie Šluknovska. Druhá půlka dětí v mírném dešti vyklusává po okolí jiřetínského sportovního areálu, který v týdnu od 8. do 12. srpna obsadilo sportovní soustředění Schrödingerova institutu.
Sportovní areál v Jiřetíně pod Jedlovou splňuje opravdu tvrdá kvalitativní měřítka, důkazem je například pravidelná návštěva mládežnického oddílu pražské fotbalové Sparty, která váží svou cestu až na sever Čech, protože takové zázemí jinde nenajde. Hlavní budova areálu poskytuje zájemcům především perfektní, čisté a moderní ubytování s famózním výhledem do krajiny.
Účastnící letního kempu obsadili dvě patra, z nichž první je uspořádání jako penzion, druhé jako turistická ubytovna. Rozdíl je především ve velikosti pokojů, takže někteří měli možnost vyzkoušet si, jak ohleduplní musíte být při sdílení místnosti s osmi dalšími. I to je dobrá průprava do života.
Každopádně hlavní budova jiřetínského areálu skrývá i rozlehlou společenskou místnost a především malou tělocvičnu, kterou mladí baskeťáci rádi a hojně využívali. Samozřejmostí je vlastní jídelna, ve které se vařilo třikrát denně a podle všech ohlasů bylo jídlo takřka domácí a výtečné. A venku? Travnaté hřiště, umělá tráva, samozřejmě basketbalové hřiště, atletická dráha a k tomu všemu bazén, který někteří odvážlivci při jeho osmnáctistupňové teplotě vyzkoušeli.
Klasický den soustředění začínal budíčkem, snídaní a dopoledním programem. Když bylo hezky, vyrazilo se právě do přilehlého areálu nebo pod lanovku do Adrenalin parku Jedlová. Tam stačilo baskeťáky vypustit a každý si našel svoje, protože co může být větší lákadlo než lezecká stěna, lanový park a houpačky. Jindy se zase vyrazilo na výlet – třeba na Tolštejn. V případě špatného počasí se pracovalo v podobě kruhového tréninku a her na síle a fyzičce.
Po dopoledním programu následoval oběd a samozřejmě odpolední klid. Jenže na nějaký spánek nebylo ani pomyšlení, k dispozici bylo mnoho deskových her a o zábavu tak bylo postaráno. Někdo mezitím doháněl resty v úklidu, pokoje byly totiž bodovány podle zaznamenaného (ne)pořádku. Pak už následoval odpolední program, večeře a program večerní.
„Hej kámo, plácneš si se mnou?“ řekl mi po intenzivním odpoledním tréninku jeden velmi mladý baskeťák a hned běžel k dalšímu stanovišti. Co víc by mělo dokazovat pozitivní atmosféru a pečlivě plánovaný program, který nikoho nenechal v pařátech nudy. Kempu se účastnili pětileté až dvanáctileté děti a dobré vztahy utužené sportem z nich sálaly na hony daleko. Právě o tom taková soustřední především jsou – jde o utužení kolektivu a, řečeno odborně, rozvoj morálních vlastností. A to se v Jiřetíně bez pochyb podařilo.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk