Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Předvánoce na Modré hvězdě


05.12.2018
O víkendu 30. listopadu až 2. prosince slavili Stopaři tradiční oddílové Předvánoce na oblíbené chatě Modrá hvězda v hloubi lesa nad Tanvaldem. Po příjezdu na tamní vlakové nádraží stoupáme už jenom do kopce završeného výšlapem bobové dráhy. Nádhera!
Po zabydlení se scházíme za libého zvuku praskajícího ohně v krbu ve společenské místnosti a startujeme celopobytovou hru Za duchem Vánoc. Za umístění v dílčích hrách získávají účastníci atributy s vánoční tematikou. Komu se jich podaří nasbírat nejvíce, odhalí pravé kouzlo Vánoc. Hrajeme až do jedenácti, kdy zalézáme do tepla spacáků.

Po sobotním pozdním probuzení, kdy jsme zaspali až do devíti, vyrážíme na celodenní výlet na rozhlednu Černá Studnice. Jde se nám skvěle a to hlavně proto, že přes noc všechno pokryla sněhová přikrývka. Putujeme po červené přes vyhlídku Terezínka, Muchov, Vrchůru, Buchtu a Berany k vyhlídce z Černostudniční věžičky. Cestou se věnujeme geocachingu, takže lezeme téměř do každé skalní pukliny.

Zpátky na chatu se dostáváme celí promrzlí kolem osmnácté hodiny. Rozděláváme oheň a chystáme si Štědrovečerní hostinu. Vyrábíme ozdoby, zdobíme stromeček, zapalujeme prskavky a voňavé svíčky, přejeme si přání, jíme cukroví a dvě hodinky před půlnocí na Modrou hvězdu zavítá Ježíšek.

V neděli ráno pokračujeme soutěžemi ve společenské místnosti. Po obědě, vyhlašujeme vítěze, předáváme odměny, uklízíme chatu a za deště se sněhem vyrážíme na zpáteční vlak domů.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk