Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Přebor škol Šluknovského výběžku ovládlo rumburské Gymnázium


22.06.2017
Ačkoliv je Přebor škol v orientačním běhu celostátní akce, která se koná více jak 10 let, ve Šluknovském výběžku proběhla letos poprvé. A podepsaní jsme pod ním my ve spolupráci s ZOOB Rumburk, z.s. Nutno podotknout, že bez pomoci a vstřícnosti dalších, zejména ZŠ U Nemocnice v Rumburku, by uspořádání závodů nebylo v realizovaném rozsahu možné.
Přes 300 žáků a studentů z 12 škol od konce března do poloviny června běhalo a někdy i bloudilo zejména v Rumburku. V prvním "nejsnazším" kole se mapovaly prostory zmiňované ZŠ U Nemocnice. Každým následujícím kolem se složitost map zvyšovala, což poznali závodníci ve venkovních areálech ZŠ U Nemocnice a Gymnázia Rumburk v druhém, respektive v třetím kole. Čtvrté kolo nabídlo překvapení u Pstružného potoka a poslední páté kolo, vyvrcholení celé akce, proběhlo v červnu v rámci konání Schrödi Sports Day ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou. Tam se mimo jiné zúčastnil nejvyšší počet účastníků a současně se zapojily další 4 základní školy.

Přebor byl od začátku koncipován jako vícekolová soutěž pro žáky zdejších škol, ale i pro veřejnost, proto byly zároveň jednotlivá kola zahrnuta do celostátní akce "Dny orientace v přírodě". Právě s běháním v přírodě je "orienťák" spojen a podmínky ve Šluknovském výběžku jsou pro něj ideální. A i když je běh momentálně velmi oblíbenou a rozšířenou záležitostí, běh s mapou do podvědomí veřejnosti teprve proniká. A my se akcemi podobného typu snažíme orientačnímu běhu v propagaci pomoci.

A jak to celé dopadlo?

Celkové pořadí škol:
 1. Gymnázium Rumburk
 2. ZŠ U Nemocnice Rumburk
 3. ZŠ Rybniště a SRN OL Wehrsdorf
 4. ZŠ Edisonova Varnsdorf
 5. ZŠ Tyršova Rumburk
 6. Gymnázium Varnsdorf
 7. ZŠ Náměstí Varnsdorf
 8. ZŠ Dolní Podluží
 9. ZŠ Pastelka Rumburk
 10. ZŠ Šluknov
 11. ZŠ Velký Šenov
 12. ZŠ Bratislavská Varnsdorf
Je třeba podotknout, že školy Gymnázium Rumburk a ZŠ U Nemocnice měly své zastoupení v každém kole.

Děkujeme všem závodníkům, organizátorům z ZOOB Rumburk, z.s., školám za vstřícnost a těšíme se u dalších akcí OB - orientačního běhu, ať už na toulkách po Rumburku nebo na pravidelných trénincích v příštím školním roce.

Tomáš Babický

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk