Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

18.09.2018
14. září, pátek, 15. hodin. Na ZŠ Východní dochází čtvrťáci obtěžkaní nemalými batohy, taškami a dalšími zavazadly. Ve třídě si každý ihned snaží zabrat nejlepší místečko, aby co nejlépe viděl na promítací plátno, rozestele si spacák a připraví věci na výpravu do přírody.
O 15 minut později kráčíme směrem k Lesní Josefově studánce, kde nás čeká první hra. Následně ochutnáme vodu z pramene a pokračujeme lesem přes Hraniční Buk téměř až do Jiřetína. Na rozcestí si opět zasoutěžíme a stáčíme se na sever, až dorazíme na modrou turistickou značku, která nás skrz Kostelní les přivede zpátky do Varnsdorfu do školy. 

Čtyřhodinový pobyt v podzimní krajině a celou dvanácti kilometrovou cestu jsme si zpestřili několika hrami – Boj o šátek, Indiáni, Přírodní katastrofy, Skok přes propast a pátráním po přírodninách. Po návratu do školy se vrháme na večeři a chvíli na to startujeme turnaj v karetní hře Gobbit. Ocitáme se na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se hráči snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: chameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty. Po pěti soutěžních kolech si první místo vybojoval Štěpán Malý, následovaný Adélou Čermákovou a Eliškou Jindrovou. Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar.

Kolem 23. hodiny zalézáme do spacáků a pouštíme si napínavý a tak trochu fantastický příběh tří pražských dětí a jejich dobrodružné cesty za ukrytým pokladem – Maharal: Tajemství talismanu. V sobotu ráno vstáváme na půl sedmou a po snídani nedočkavě míříme do tělocvičny, kde hrajeme hry a soutěžíme až do devíti, kdy si pro děti přicházejí rodiče.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk