Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Pohádka pro seniory: Výlet do Kryštofova údolí


19.10.2021
Čtvrtý díl seriálu Pohádka pro seniory zavedl naše starší spoluobčany do Kryštofova údolí u Liberce.
Tentokrát se výletu zúčastnilo 37 výletníků, ačkoliv pohostinství a ubytování zdejšího penzionu Rokytka využilo jen 29 z nich. Ti ostatní se večer po výletě vrátili domů, jelikož je na druhý den čekal další dobrodružný program. Všichni dohromady však navštívili Muzeum betlémů a Muzeum hraček, originální místní orloj ve staré kovárně a železniční viadukt, výjimečnou architektonickou památku. Vrcholem výletu byla návštěva kostela sv. Kryštofa v Kryštofově údolí, pocházející z let 1683 - 1686.

Tentokrát výletníkům počasí nepřálo, nepříjemná zima jim zalézala až pod kůži, a tak ocenili laskavost a soucit majitelky zdejší cukrárny, která kvůli nim otevřela svou provozovnu o dvě hodiny dříve a zahřála je lahodnými zákusky a dobrou kávou. Ubytování v penzionu Rokytka bylo okouzlující. Útulné pokojíčky jim poskytly maximální pohodlí a  domáckou atmosféru. Večerní program předčil všechna očekávání, a to jak výletníků, tak organizátorů akce. Do Rokytky za nimi přijela Hana Brabníková se svým akordeonem. Tříhodinový koncert, při němž všichni zpívali jako o život, je rozradostnil, rozehřál, vyzvedl je ze židlí a přiměl k tanci. Nejkouzelnější chvíle během večera přišly ve chvíli, kdy si k sobě našli cestu senioři z různých měst, přestali se rozdělovat na rumburské, šenovské nebo varnsdorfské, ale sesedli se všichni společně u jednoho stolu, rozpomínali se na slova jednotlivých písniček, vzpomínali na společné zážitky, zábavy a plesy ze svého mládí, a navázali tak nová přátelství a kamarádství...

To, co bylo cílem těchto výletů, pomoci seniorům poznamenaným dlouhodobým covidovým lockdownem a izolací k navazování nových vztahů a k návratu do aktivního života, se stalo skutečností. Podařilo se pomoci jim překonat obtíže s návratem do aktivního společenského života. A tak radost, která zaplavovala seniory během jednotlivých výletů, se přenesla i na samotné organizátory.

Gabriela Doušová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk