Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Otázky a odpovědi: Kočičí akademie


03.02.2021
Dnes jsme se zeptali vedoucí kočičí akademie, Jany Veselé, na několik otázek.
Jak může Kočičí akademie pomoci v době distanční výuky?
Pomůžeme dětem i rodičům s domácí výukou, umíme poradit, jak si zorganizovat čas a úkoly, dokážeme pomoci s vypracováním úkolů, podpořit dítě, aby nezůstávalo na školní úkoly samo. Dokážeme vás propojit s kamarády a můžete na úkolech pracovat společně.

Jak konkrétně s dětmi pracujete?
Pracujeme s různými možnostmi od obyčejných telefonátů, přes e-mailový kontakt, on-line schůzky, umíme pracovat s různými typy oline prostředí, která umožňují společnou práci na projektech, úkolech apod. Nejdůležitější je ale pro děti (nejen) v této době "obyčejný" lidský kontakt. Naši tutoři vědí, jak je důležité probrat s dětmi i jejich všední starosti i radosti.

Přináší pomoc na dálku nějaké výsledky?
Určitě ano, příkladem může být chlapec, který začal doházet do Kočičí akademie poměrně nedávno. Je žákem páté třídy a  je velmi šikovný, ale bylo pro něj obtížné si zorganizovat práci v době distanční výuky. Pravidelná komunikace s tutorkou a společná práce přinesla výsledek v podobě pololetního vysvědčení, které měl velmi hezké a hlavně to, že už přesně ví, co potřebuje ještě procvičovat.

Je možné, že Kdo vás může požádat o pomoc? 
Aktuálně jsme v kontaktu s některými dětmi, které k nám před uzavřením školy pravidelně docházely, ať již přímo do Kočičí akademie nebo na různé kroužky. Budeme se ale rádi věnovat i dětem, které ještě nejsou členy Kočičí akademie, Je jen potřeba, aby se nám děti ozvaly.

Jakým způsobem vás mohou děti kontaktovat?
Nejrychlejší způsob je zavolat nám na tel. číslo 776 412 695, mohou nám také napsat na e-mail jana.vesela@sinstitut.cz, na Facebook Schrödingerova institutu. Udělejte to ještě dnes! Nezůstávejte na své těžkosti sami. Ukažte, že se s nimi umíte poprat a že i vy můžete být nejlepší. Míša, Dominika, Alena, Kačka, Lucka, Mirek a Jana - tým Kočičí akademie vám v tom rád pomůže.

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk