Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Oslava 10. narozenin Schrödingerova institutu


04.09.2022
Ve čtvrtek 1. září tomu bylo deset let, co vznikl Schrödingerův institut a při této příležitosti jsme v pátek 2. září uspořádali velkou zahradní slavnost na zahradě jiříkovského kláštera. 
V deset hodin jsme zahájili oslavu mší svatou v kapli Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kterou celebroval  litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Pozvání k oslavám přijal nejen otec biskup, ale také generální vikář Litoměřické diecéze  Mons. Martin Davídek. Vzácnou a nečekanou návštěvou byl chargé d’affaires z pražské apoštolské nunciatury Mons. Giuseppe Silvestrini, vyslanec Svatého stolce z Vatikánu. Oslav se dále zúčastnil varnsdorfský vikář P. Jacek Koticz, P. Jozef Kujan, radní Schrödingerova institutu Jiří Jakoubek, ředitel biskupského gymnázia, František Paulus a bývalý radní MUDr. Svoboda, přijel také senátor Zbyněk Linhart, starostové z okolních měst, bývalí i současní zaměstnanci a mnoho dalších. 

V jedenáct hodin pronesla ředitelka Schrödingerova institutu Gabriela Doušová krátký proslov, na který navázal o. biskup Mons. Jan Baxant a Mons. Giuseppe Silvestrini. Po proslovech plných vlídných slov zasadil litoměřický biskup památný dub připomínající 10. výročí založení Schrödingerova institutu. Lopatku s hlínou poté přidali ke stromu i všichni další hosté. Sázení stromu provázelo také vystoupení hudební akademie. 

Jako doprovodný program si mohli hosté prohlédnout výstavu fotografií a propagačních předmětů, které jsme za celých deset let fungování nasbírali. Při odchodu si mohli všichni hosté vybrat sazeničku stromu podle vlastního výběru a zasadit si tak kousek radosti i na vlastní zahradě nebo třeba v lese. 

Petr Číla

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk