Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

17.08.2017
Tančírna Balahala přináší od prvního září do svého programu velikou řadu novinek. Jednou z nich je projekt Sience Café, který poprvé můžete omrknout už ve středu 20. září v tančírně Balahala. A o co vlastně jde? Jak se Sience Café dostane až do tančírny Balahala?
„Sience Café jsem našel úplně náhodou, hledal jsem jakoukoliv přednášku o tetování a narazil jsem právě na webové stránky tohohle projektu, slovo dalo slovo a už jsme seděli i s paní ředitelkou SI a koordinátorkou Sience Café Hanou Valentovou v jedné pražské kavárně a bylo jasno, Sience Café musí být součásti tančírny Balahala“ říká manažer tančírny Vojtěch Lehroch.

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v prostředí kaváren. Smyslem setkání je společné hledání otázek a odpovědí, představení vědců jako inspirativních osobností a prezentace konkrétních vědeckých výzkumů. Prvním hostem bude vědec a popularizátor vědy Petr Jan Juračka. Petr se věnuje rozličným technikám mikrofotografie, o které dokáže poutavě vyprávět. Na svém  kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi. Kromě popularizace vědy a vlastního výzkumu na poli hydrobiologie se Petr velmi intenzivně věnuje leteckému filmu pomocí rádiem řízených dronů. Nestačí mu ale létat na louce za domem, a tak se s dronem vypravil na druhou nejvyšší horu světa K2 (Pákistán), Kilimandžáro, do Jižní Afriky, Ekvádoru či Ugandy. Má za sebou více jak 300 veřejných přednášek, včetně TEDx Prague, Science Café a několika desítek cestovatelských festivalů. Je pro něj typický velmi spontánní, místy až živelný projev, který Vás společně s jedinečnými fotkami a videii jistě vtáhne do děje, který je běžnému lidskému oku zpravidla skryt.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk