Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

19.03.2015
V sobotu, 14.3.2015 se žákyně z tréninkové skupiny Damnitzových zúčastnily turnaje ve čtyřkovém volejbalu v Novém Boru.
Vzhledem k situaci, kdy se této tréninkové skupině slibně rozšiřuje členská základna, odjeli jsme na tento turnaj se sedmi hráčkami. Rozhodli jsme se, vzhledem k tomu, že šlo pouze o turnaj, že dáme příležitost i děvčatům, které jsou sice mladší než tato věková kategorie, ale že i tak je necháme sbírat zkušenosti.

Protože naše děvčata patřila do nejmladší věkové kategorie na tomto turnaji, byla zařazena do III. skupiny spolu s družstvy - ToRiK Doksy, Dukla Liberec A, Ještědská škola Liberec, TU Liberec a naše děvčata.

Hned úvodní utkání se nám vydařilo a proti Ještědské škole jsme zvítězili 2:0. V dalším utkání, v kterém jsme již dali příležitost mladším, ale naše děvčata pokračovala v dobrých výkonech. V dalším utkání jsme zvítězili na ToRIK Doksy s přehledem 2:0. Největším naším soupeřem bylo družstvo Dukly Liberec. První set jsme prohráli 10:15. V druhém se naše děvčata zlepšila a vyhrála jej 15:8. třetí set byl již ukázkou soustředěného výkonu a i když jsme na hřiště pustili mladé hráčky, nic to nezměnilo na tom, že jsme i toto utkání vyhráli 2:1.

V posledním utkání proti TU Liberec jsme ještě v případě nepříznivého výsledku mohli přijít o vítězství. Děvčata byla však dobře motivována a tak jsme celé naše působení na tomto turnaji ukončili výhrou 2:0 a získali tak prvenství ve své kategorii. Všechna děvčata E. Tomašová, P.Balcarová, R.Lukáčová i L. Nováčková jako zkušenější a i mladší děvčata E.Phlilippová, A.Hubáčová i N. Hanykýřová si zaslouží pochvalu za přístup a posun ve volejbalových dovednostech. U mladších se jedná hlavně o odbití spodem, spodní podání, pohyb na hřišti. U těchto děvčat je to o to těžší, že trénují s lehčími míči než se kterými se hrálo na turnaji. U zkušenějších hráček bych vyzvedl horní podání, spodní odbití ale i několik úspěšných bloků na síti, hlavně E.Tomašové.

Věřím, že pokud děvčata nepoleví v tréninkovém nasazení, že se budou rychle zdokonalovat ve svém volejbalovém řemesle.
Petr Damnitz

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk