Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Mládežnické mistrovství střední Evropy 2019


03.12.2019
Je tomu právě rok, kdy v naší škole udělal první přednášku předseda svazu Milan Macura. Přednáška měla velký úspěch a na nově vzniklý kroužek bridže se přihlásilo asi 20 dětí.
Postupem času někteří odpadávali až zůstalo 10 dětí, se kterými jsme začali hrát soutěže i s jinými mládežnickými kluby a kroužky v české republice. Pokaždé se naše děti umisťovalyi na předních místech. Po roce vykrystalizovala sestava hráčů, které již znají v Praze,v Lounech i na Moravě. Začíná se již mluvit dokonce i o Mikulášovické líhni bridže.

Hráčky jako Agáta, Eliška, Terka a hráči jako Kuba, Honza se dnes již mohou směle měřit i s dospělými hráči v našem kraji. První mládežnické mistrovství střední Evropy bylo velmi těžkou zkouškou pro naše hráče. Zejména konfrontace se stejně starými hráči s Polska byla obrovskou zkušeností, protože v Polsku je tato hra národním sportem a hráči, se kterými hrály naše páry, trénují tuto hru někteří již 5 let. Přesto naše děti hrály dobře, samozřejmě dělaly i chyby, ale to patří nezbytně k získávání nových zkušeností.

Turnaj byl velmi náročný na psychiku hráčů, hrálo se tzv. 51 rozdání, což zabralo téměř 8 hodin hraní. Chtěl bych naše děti velmi pochválit, určitě se neztratily ani ve výsledkové tabuli, jednu chvíli dokonce patřilo našim dvěma párům, dívčímu a smíšenému, průběžně 7 a 8 místo z celkových 18 párů. Doufejme, že získáme další nové členy, protože jak jsme si dokázali, i tady v našem zapadlém výběžku mohou být nadaní hráči pro tuto hru, která je považována, stejně jako šachy, za nejkomplexnější duševní hru. Protože jsme již pevnou a známou základnou mládežnického bridže, plánujeme v našem regionu pololetní soustředění mladých bridžistů z Prahy, Loun a samozřejmě i Mikulášovic.

Několik fotek z turnaje a cesty na něj.

Vladimír Tesařík

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk