Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

MINISOUSTŘEDENÍ, aneb sobota a neděle plná sportování


29.01.2015
Volejbalové minisoustředění nám začalo v sobotu 24.1.2015 v 16.15 hod odjezdem od haly Obchodní akademie. Všichni účastníci „zájezdu“ dorazili včas, tím pádem jsme byli v domluvený čas u tělocvičny v Mikulášovicích, kde celá akce probíhala. Celkem se zúčastnilo 39 dětí z Rumburka a Mikulášovic.
Hned po příjezdu proběhlo ubytování v pokojíčku, jak děti nazvaly nocování v malé tělocvičně na žíněnkách. Ve večerních hodinách proběhl první společný trénink, do kterého jsme zařadili pohybové a míčové hry, rozdělili jsme děti do 5 skupin podle výkonnosti, ve kterých plnily zadané úkoly. Každá skupina měla podle toho přizpůsobený volejbalový trénink. Nejmenší děti měly na plánu míčové hry a hry na celkový pohybový rozvoj. Na starší hráče čekala procvičení základních úderů a ti nejzdatnější si vyzkoušeli cvičení ve trojicích a lehké herní kombinace. Z tělocvičny se na hodinu a půl stalo mraveniště. Po večerním tréninku byl připravený kondiční test pro každého a poznávání ovoce a zeleniny podle chuti. Ve všech disciplínách sbíral každý jednotlivec body do celkové tabulky. Nechyběly ani zábavné a vědomostní hry, jako pravidla volejbalu, jízda na lopatách a taškách (počasí nám přálo a něco málo nasněžilo), zdolávání stezky odvahy a večerní svižná procházka (cca 5km). Hlavním úkolem bylo děti unavit, což se nám u některých nepovedlo. Ještě před spaním si zahrály „spacákovou honičku“.  Většina zhasla jako svíčka, někteří si vytrvale do ranních hodin nejspíše připomínali pravidla volejbalu. V 8 hod ráno byl ve velké tělocvičně čas rozhýbat rozlámaná těla. Mrknutím oka byla připravena snídaně, kterou zajistily Alena Jindrová a Veronika Černá, které měly na starost veškerý servis ohledně jídla a dodržování pitného režimu. Hned po snídani následovala pěší túra krásnou zasněženou krajinou na Tomášov, kde děti čekalo vydatné polední menu. Během cesty bylo několik „dopingových“ zastávek, při kterých děti odpovídaly na otázky týkající se volejbalu. Děti měly vždy tři možnosti odpovědi, z toho dvě legrační, přesto jsme někoho nachytali. Sladkou lentilku ale dostal každý. U výborného oběda jsme načerpali síly na cestu zpátky a odpolední turnaj, ze kterého si děti připsaly dle výsledku další body do tabulky. Závěrem celé akce bylo vyhodnocení výsledků, předání cen a rozloučení. Velká pochvala všem zúčastněným a věříme, že si odnesli i z tak krátkého pobytu hodně pěkných zážitků. 

Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli zajistit dopravu dětí na soustředění i zpět. Velký dík  ale patří hlavně Mgr. Dagmaře Kalouskové a Honzovi Bláhovi, kteří s námi spolu se svými dětmi spolupracovali a pomohli při organizaci a s průběhem celého minisoustředění. Tato akce splnila cíle zdravotní, sportovní i přispěla ke stmelení kolektivu.

Nikola Jindrová a Veronika Jindřichová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk