Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Mezinárodní den jógy – aneb jóga není pouze o ásanách


22.06.2021
Jóga, ásany, Pozdrav slunci, správný dech, pohádky, zvířátka - o tom bylo pondělní odpoledne strávené v městském parku v Dolní Poustevně pod taktovkou Katky Janéskové.
 
V pondělí 21. června 2021 se uskutečnil projektový den s názvem „Mezinárodní den jógy – aneb jóga není pouze o ásanách“, který připravil Schrödingerův institut v rámci projektu Šablony II. Pod vedením Katky Janéskové tak strávilo 12 dětí společné odpoledne plné povídání, hraní a cvičení jógy v městském parku v Dolní Poustevně.

V úvodu se děti nejprve proběhly po parku, kde hledaly kartičky s obrázky, u kterých tipovaly, o jaké názvy pozic by se mohlo jednat. Poté už se děti navzájem představily a ve zkratce si povídaly o tom, co jóga a Pozdrav slunci je, a následně si postupně nacvičovaly jednotlivé pozice Pozdravu slunce.

Po krátké přestávce vešli do kouzelné zahrady plné květin, zvířat a překvapení. Nesměl chybět ani společný nácvik dechu a dechová cvičení. V posledním bloku děti vešly do společné laboratoře, kde si hrály a pomocí jógové abecedy skládaly slova a vymyslely jógovou pohádku. Na závěr nesměl chybět Pozdrav slunci tak, jak se jej děti naučily.

Akce byla velmi povedená a oslovila nejenom děti, ale i rodiče, kteří projevili zájem o pravidelné lekce dětské jógy, která by byla určena právě jejich dětem.

Akce byla podpořena z finančních zdrojů Evropské unie a MŠMT v rámci projektu Šablony II.


Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk