Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Mediální výchova poprvé


26.01.2015
Jelikož se pravdu o mediích z medií nedozvíme, je nutné hledat informace jinde. Co může být lepšího než jít přímo ke zdroji. Proto se Schrödingerův institut ve spolupráci s občanským sdružením Ještě Žijem, rozhodli otevřít nultý semestr deseti mediálních přednášek.
Několik zajímavých a významných osobností právě v mediální sféře navštíví Šluknovský výběžek, aby se o své znalosti a dovednosti podělili s mladými nadějnými začínajícími novináři nebo fotografy. Prvním přednášejícím byl Tomáš Tesař - obrazový redaktor a fotograf dříve působící v týdeníku REFLEX a v současné době pracující v týdeníku RESPEKT. Článek o premiérové přednášce naleznete zde.

Pokud zájem posluchačů – studentů - kteří jsou součástí redakčního týmu místního zpravodajského serveru výběžek.eu, nebo jako propagační pracovníci ve Schrödingerově institutu vydrží, jsou na programu další zajímavé osobnosti. Už v únoru se můžeme těšit na Dana Hrubého, který je editorem týdeníku REFLEX, kreslíře, humoristu a asistenta produkce v ČT Jiřího Koštýře, nebo například místního grafika Martina Reina. Nebude nouze ani o dámy, svou účast přislíbila i spisovatelka a rozhlasová redaktorka Pavla Horáková.

Proč se vůbec do takového projektu někdo pouští? Myšlenka přišla od šéfredaktora zmiňovaného zpravodajského serveru výběžek.eu Marka Douši. Jeho cílem bylo přiblížit práci dlouholetých pracovníků v mediích. Proč začal spolupracovat právě se Schrödingerovým institutem? „Protože, je Schrödingerův institut vzdělávací a školská organizace, která by mohla mít o něco, jako jsou tyto přednášky pro mladé lidi zájem i v tomto směru, především, když sama některé z nich má pod svými křídly.“ říká Marek Douša. 

Nejbližší akce

Další dny
Výtvarný kurz akryl - Dark City 20.04.2024 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Výtvarný kurz olejomalby - mlýn v zahradě 11.05.2024 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk