Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Lze se v tělocvičně ztratit?


05.04.2017
Na tuto otázku by mohla dát po 1. kole závodů Přeboru škol v orientačním běhu Šluknovského výběžku pro rok 2017 kladnou odpověď celá řada účastníků. Vzápětí by však také dodali, že jen na chvilku.
Více než 80 aktivních účastníků se nakonec poslední březnovou středu nejen neztratilo, ale tak se jim "kufrování" (v žargonu orientačních běžců výraz pro bloudění) s mapou zalíbilo, že si dopřáli nejen svoji trať, ale zkusili si i tratě další, náročnější. Pořadatelé ze Schrödingerova institutu a orientačních běžců sdružených ve spolku ZOOB Rumburk, kteří technicky celou akci zabezpečovali, tak mohou být s tímto výsledkem nadmíru spokojeni.
Na akci zamířili žáci a studenti šesti škol Šluknovského výběžku, i zástupci z nedalekého  Wehrsdorfu a všichni odcházeli spokojeni. Řada z nich si vyzkoušela běh a orientaci s mapou vůbec poprvé. Lze jen vyslovit přání, že nejen oni, ale třeba i další zájemci, absolvují se stejným nadšením a odhodláním další kola závodů, která se uskuteční v termínech 12. 4. (areál ZŠ U Nemocnice Rumburk), 26. 4. (areál Gymnázia Rumburk) a 24. 5. (areál Sportlife centra v Rumburku). Závěrečné kolo proběhne v sobotu 10. 6. v rámci "Schrödy dne" ve sportovním areálu Jiřetín pod Jedlovou. Vyzkoušet si "kufrování" může úplně každý. Ve všech kolech budou znovu připraveny závodní i tréninkové tratě a tratě pro příchozí, které je možné absolvovat i ve dvojicích. Pořadatelé se již těší a pro účastníky opět připraví "sladký déšť."

Pro úplnost uvádíme po kategoriích vítěze 1. kola závodů, i když z pohledu pořadatelů je vítězem každý, kdo se zúčastnil:

D5 - Nováková Viktorie ZŠ Rybniště;                      H5  - Barák Tomáš ZŠ U Nemocnice Rumburk
D7 - Semerádová Eliška Gymnázium Rumburk;     H7 -  Barák Tomáš ZŠ U Nemocnice Rumburk
D9 - Matussek Valentin Wehrsdorf;                         H9 -  Kováč Jiří Gymnázium Rumburk
DS - Matussek Valentin Wehrsdorf;                         HS -  Novák Daniel ZŠ U Nemocnice Rumburk
 
POŘADÍ ŠKOL
1.  Gymnázium Rumburk
2.  ZŠ U Nemocnice Rumburk
3.  OL Wehrsdorf SRN         
4.  ZŠ Rybniště                    
5.  ZŠ Tyršova Rumburk   
6.  ZŠ Náměstí Varnsdorf 
7.  ZŠ Pastelka Rumburk        
      
foto Jana Pokorná

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk