Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

16.08.2022
Lucifer starší beze stopy zmizel a není po něm ani stopy! Pekelného trůnu se chápe uzurpátor Azrael. Podsvětím se plíží ohavné zlořádstvo. Celé peklo se třese v základech, mezi démony se šíří strach. Temnými brlohy se plíží Azraelovi pohůnci. Démoni umírají, šíří se nákaza. Moc uzurpátora kvapem nabírá na síle a jeho plány se mění ve skutečnost. Peklo se třese v kolenou. Hrůza, ze které se člověku ježí vlasy a jdou na něho mdloby. Azraelovy plány se pomalu mění ve skutečnost. Konec se blíží. Hladina magie a napětí stoupá.
 
TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 30. července do 13. srpna trávilo část prázdnin 43 dětí ve věku od 6 do 16 let. Letošní celotáborová hra vycházela z jedenáctidílné ságy Jochena Tilla a ilustrátora Raimunda Freye o příliš hodném pekelníkovi Lucinovi, kterým není nikdo jiný než syn ďábla a jednou by měl převzít taťkův ,,podnik". Smůla je, že taťka si myslí, že Lucin je na takovou práci moc hodný. A tak ho pošle na zkušenou na zem, mezi lidi. Protože kde jinde by se měl naučit být zlý, když ne mezi lidmi?

Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových, individuálních klání a volitelných kroužků. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Čokičáda, Ďáblův elixír, Přes řeku Styx, Sbohem, peklíčko či Zapeklité pátrání. Hra, kdy jednotlivé oddíly musely v okolních hvozdech pátrat po stopách ukrytého Lucifera, kde za určitý počet fyzické aktivity obdrželi určité množství stop. Stopy děti po obdržení strategicky rozmisťovaly do mapy s místy, kde by se mohl uprchlík ukrývat.

Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování – lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, šifrování, turista, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

Na Podnikové schůzi jsme každý den očekávali, koho určí Šťastný čertovský pytel a čím ho obdaruje. Smáli se při četbě wc poesie a za hluboké noci navštěvovali Podsvětí, kde jsme vyslýchali vzkazy od rodičů… Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám s čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk