Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Letní dětský tábor Český ráj je na dohled


22.08.2020
Tábor Český ráj je na dohled byl zaměřený na poznávání krás regionu Český ráj a trávení volného času hrami s kamarády. Součástí programu bylo učení a opakování školní látky hravou formou.
V neděli 9.8. se vydalo 30 dětí a 4 vedoucí směr Jičín do penzionu Brada. Pan řidič ze společnosti Miro bus s.r.o. byl vstřícný, cesta nebyla dlouhá, proto jsme se brzy ocitli v cíli. Penzion byl pro dětský tábor ideální – skromněji ale dostatečně vybavené pokoje, většina pokojů s vlastním wc a sprchovým koutem, prostorná jídelna, zastřešená terasa, pingpongové stoly a travnaté a písčité hřiště. Personál penzionu byl vždy ochotný, když jsme potřebovali zařídit drobný nákup nebo odvoz do blízkého města.

Během týdne jsme navštívili zajímavá místa v okolí – nedalekou Rumcajsovu jeskyni, zříceninu hradu Brada, nenechali jsme si ujít samozřejmě Prachovské skály. Protože bylo velmi teplé počasí, chodili jsme se koupat do nedalekého Oborského rybníku. Velmi často jsme využívali hřiště u penzionu na večerní turnaje v přehazované, hráli jsme kin-ball, praporky nebo se honili za míčem.

Do táborového programu jsme zařadili i učení. Protože byly prázdniny, učení muselo být zábavné a formou hry. Každý den děti plnily aktivity, za jejichž plnění získávaly papírové bankovky tzv. Řáholky. Při plnění úkolů musely děti číst, rozumět textu, vyhledávat a vyhodnocovat informace, přemýšlet nad strategiemi a hledat řešení, bylo potřeba psát a opakovat si vyjmenovaná slova. Při komentované prohlídce Muzea přírody se děti od průvodce dozvěděly o historii Prachovských skal, o přírodních zajímavostech a o místní fauně a flóře. Čtvrtek jsme věnovali spisovateli Václavu Čtvrtkovi. Prohlédli jsme si Jičín a odpoledne strávili na koupališti. Na závěr tábora děti pomocí mapy, souřadnic a indicií, které mohly směnit za získané Řáholky, hledaly poklad, ve kterém našly upomínkové předměty.

Tábor se vydařil, proběhl bez zranění a problémů a určitě se na stejné místo budeme rádi vracet. 

Děkujeme česko-německého fondu budoucnosti, který nám přispěl na školní pomůcky.


Dana Sádovská

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk