Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Lehroch Vojtěch
   721 696 855
   vojtech.lehroch@sinstitut.cz
Jeho jméno je Vojtěch Lehroch a celý jeho prozatím dvacetiletý život se točí okolo basketu. Ve Schrödingerově institutu zastává funkci administrativního pracovníka, ale i trenéra košíkové. Nicméně Vojtova sportovní kariéra začíná nabírat velké obrátky, k Varnsdorfu si teď přidal nové angažmá v Děčíně.

Nejoblíbenější…
…barva: žlutá a fialová
…jídlo: všechno
…žánr muziky: hip hop
…film: Coach Carter
…činnost: basket

Životní motto: Užívám si přítomnosti, neřeším minulost ani budoucnost. Žiju dneškem.

Životní cíl: Po stránce basketu bych se třeba chtěl dostat v Děčíně do áčka a zahrát si nejvyšší republikovou ligu. A po stránce života? Chci být šťastný.

Můj obyčejný den: Vstávám v sedm ráno a hned snídám. Bydlíme nově s přítelkyní v Rumburku, pořídili jsme si psa, takže toho musím vyvenčit. Potom jdu do práce, kde sedím v kanceláři většinou do dvou, tří nebo čtyř, podle toho, kolik je práce a jak jsou tréninky. Po práci si zajdu na oběd, mám trénink s dětma a někdy si najdu trochu času doma. Večer mám svůj trénink nebo si zajdu do fitka.

Jedna věta, co charakterizuje můj život: Zatím jsem si jen užíval, takže užívání si, žádné starosti.

Vlastnost, která mě vystihuje: Jsem hroznej flegmatik.

Co se mi vybaví, když se řekne slovo „basket“: Můj život.

Co vlastně dělám v institutu: Jsem tam jako administrativní pracovník, řekněme tak napůl. Sedím v kanceláři, dělám papíry a starám se o web. Druhá půlka mé práce zahrnuje práci basketbalového trenéra v rámci akademie. Trénuju všude možně, ve Velkém Šenově, Rumburku i ve Varnsdorfu.

Proč mě zaujal zrovna basket: Hraju ho vlastně už od druhé třídy. V té době rodiče chtěli, abych dělal nějaký sport, a v tu chvíli čirou náhodou přišla do školy trenérka basketu, tak jsme tam s kamarády šli. A vydrželo mi to až do dneška.

O mém novém týmu: Před nějakým časem jsme s Varnsdorfem hráli v play-off proti Děčínu a oni vyhráli. Potom taky vyhráli kvalifikaci o druhou ligu, což byla liga nad Varnsdorfem.  Najednou mi volali a ptali se, jestli s nimi nechci hrát taky, což jsem nadšeně přijmul.  Už jsem tam byl párkrát na tréninku přes léto, teď už s Děčínem pojedu na turnaj do Litoměřic. Zatím stačí, když budu dojíždět jednou týdně na tréninky a o víkendech budu na zápasech. Času to zabere hodně, plus do toho budu pořád hrát za Vanďák.

Jaký je podle mě největší problém výběžku: Odchází odsud hodně mladých lidí a to se těžko napravuje. Odcházejí za lepším vzděláním a za prací, lidí tu zůstává málo a pak už je problém tu cokoliv zlepšit.

Co mi Schrödingerův institut dal a co já jemu: Dal mi příležitost dělat co, co mě baví, nemusím být někde v továrně a dělat osm hodin za pultem.  Baví mě jak trénování, tak práce skrz počítače. A co jsem mu dal já? Než jsem začal trénovat, to je asi dva roky zpátky, tak jsem už měl dost nahráno, takže po té basketbalové stránce můžu stále předávat svoje zkušenosti. 


Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk