Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

03.02.2020
Na prodlouženou víkendovku o pololetních prázdninách do našeho hlavního města vyráží oddíl Stopařů v pátek 31. ledna vlakem brzy ráno. V jedenáct jsme na místě. Pozdravíme se s kamarády z letního tábora a společně se ubytujeme v tělocvičně ZŠ Jižní. Po malém občerstvení si už vyrážíme rozšířit své vědomosti o pražských kulturních památkách.
První naše kroky směřují do Poštovního muzea na stálou expozici známek a výstavu Ženy na poště. Odtud se přesouváme do Židovského muzea na prohlídku Pinkasovy synagogy, druhé nejstarší na území Prahy. Prohlédneme si expozici Dětské kresby z Terezína a Starý židovský hřbitov, kde je pohřben rabi Löw – stvořitel pražského golema. Po občerstvení horkým trdelníkem míříme na Staroměstské náměstí, kde prozkoumáme Staroměstskou radnice s orlojem, Týnský chrám, husitský kostel svatého Mikuláše na Starém Městě, palác Kinských, pomník mistra Jana Husa, Pražský poledník a dům „U Kamenného zvonu“. Na Václavském náměstí se vyfotíme s Myslbekovou jezdeckou sochou sv. Václava a metrem se přesuneme na Vyšehrad, sídlo prvního českého krále Vratislava II. z konce 11. století. Prohlédli jsme si zdejší kostel sv. Petra a Pavla, pohřebiště zasloužilých českých osobností - hrobku Slavín, rotundu sv. Martina a Cihelnou bránu.

Sobotní dopoledne strávíme v Muzeu čokolády. Plníme interaktivními úkoly a aktivity, odhalujeme tajemství čokolády, skoukneme film o její produkci, zastavíme se v čokoládové dílně a sledujeme, jak se vyrábí pravé belgické pralinky a HLAVNĚ ochutnáváme a ochutnáváme. Na workshopu si každý ještě vyrobíme čtyři malé čokolády na doma. Po nepočitatelném množství burgerů, hranolek, kuřecích kyblíků a bezedných kelímků navštěvujeme na Kavčích horách Galerii Rohlík s Výstavou království a kus pohádky k tomu, kde se snažíme stát novým vládcem říše pohádek. Od 18. hodiny sedíme v Kongresovém centru Praha a užíváme si benefiční koncert Děti dětem.

Poslední den v Praze zavítáme do Galerie Tančící dům na výstavu Bořka Šípka a prohlédneme si budovu Národního divadla. Poté již následuje po třech fantastických dnech v našem hlavním městě zpáteční cesta domů.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk