Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

16.02.2019
Na prodlouženou víkendovku o pololetních prázdninách do našeho hlavního města vyráží oddíl Stopařů v pátek 1. února vlakem brzy ráno. V jedenáct jsme na místě. Pozdravíme se s kamarády z letního tábora a společně se ubytujeme v tělocvičně ZŠ Jižní. Po malém občerstvení si už vyrážíme rozšířit své vědomosti o pražských kulturních památkách.
První naše kroky směřují k Cihelné bráně, kde si uvnitř hradeb prohlédneme monumentální sál s originály soch z Karlova mostu. Nato se přesouváme na Vyšehrad, sídlo prvního českého krále Vratislava II. z konce 11. století. Zde obhlédneme kostel sv. Petra a Pavla a pohřebiště zasloužilých českých osobností - hrobku Slavín. Následně míříme do Planetária, kde si to všichni dosti užijí. Největší fronty stály u simulátorů vozítek na Měsíci a Marsu.

Sobotní den zahájíme blouděním v Zrcadlovém bludišti na Petříně. Pak nevycházíme z údivu v Muzeu miniatur. Nato nás čeká odvěký symbol českého státu a nejvýznamnější naše památka vůbec - Pražský hrad s Katedrálou sv. Víta. Dále trávíme bezmála hodinu ve Zlaté uličce. Projdeme se přes 660 let starý Karlův most, v Muzeu voskových figurín se setkáme s největšími hollywoodskými hvězdami, s otevřenou pusou postojíme pod Staroměstským orlojem a na Václavském náměstí se vyfotíme s Myslbekovou jezdeckou sochou sv. Václava. Od 18. hodiny sedíme v Kongresovém centru Praha a užíváme si koncert Děti dětem.

Poslední den v Praze nás zastihne sněhová kalamita, tak jsme rádi, že ještě stíháme prohlídku Nové budovy Národního muzea s přírodovědnou expozicí Archa Noemova. Z blízka jsme si prohlédli velekraba palmového, ledního medvěda, zubra a mnoho dalších zajímavých exponátů. Poté již následuje po třech fantastických dnech v našem hlavním městě zpáteční cesta domů.

Martin Hoško
 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk