Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

12.02.2018
Pátek 2. února, pololetní prázdniny. Jupí! Stopaři Varnsdorf vyráží na prodlouženou víkendovku do našeho hlavního města na celostátní akci Ledová Praha, pořádanou organizacemi Pionýr a Nadace dětem 3. tisíciletí.
Z varnsdorfského vlakového nádraží odjíždíme poměrně časně, v 6.51. Po třech a půl hodinách se konečně dostáváme na hlavní nádraží. Zde si necháváme věci a jdeme si prohlédnout Václavské náměstí s Myslbekovou jezdeckou sochou sv. Václava. Když máme bulvár dostatečně prošlý, přesouváme se zpět na nádraží, kde už na nás čekají kamarádi z Červené Vody. Metrem pokračujeme na naší ubytovnu v tělocvičně Základní škole Jižní. Po zabydlení a občerstvení ihned míříme do města poznávat jeho historii, památky, navštěvovat muzea a nejrůznější turistické atrakce.

První naše kroky směřují k Národnímu památníku na Vítkově, kde je umístěna třetí největší bronzová jezdecká socha na světě, socha Jana Žižky. Samozřejmě, že si nemůžeme nechat ujít výstup až na vrchol na vyhlídku, odkud se nám naskytne úžasný výhled na Prahu. Odtud se přesouváme do Nové budovy Národního muzea na přírodovědnou expozici Archa Noemova. Zblízka jsme si prohlédli ledního medvěda, losa evropského, prase savanové a mnoho dalších živočichů. Výstava nás provedla přes soutěsky a horské vrcholy, po ostrovech Karibiku či Madagaskaru, tajuplným podmořským světem, severskými pastvinami i dalšími kouty naší planety, které obývají nebo obývali nejrůznější tvorové.
V podvečer se v Muzeu voskových figurín setkáváme tváří v tvář Michaelem Jacksonem, Harry Potterem, Adolfem Hitlerem a mnoha dalšími zajímavými osobnostmi. Pokračujeme Muzeem útrpného práva, Staroměstským náměstím s radnicí a orlojem.

V sobotu ráno nejprve navštěvujeme Muzeum miniatur, kde bylo k  vidění spoustu zajímavostí - okovaná blecha, vlak na lidském vlasu, tisícinásobně zmenšená Eiffelova věž v pecce od třešně nebo třeba labutí jezero na makovém zrnku. Po prohlídce historických sálů Strahovského kláštera se přesouváme na majestátný Pražský hrad, odvěký symbol českého státu a nejvýznamnější českou památku vůbec s katedrálou sv. Víta. S velkým zaujetím rovněž přihlížíme výměně Hradní stráže. Dále nás čeká procházka po 660 let starém Karlovu mostu a Muzeum policie ČR s úchvatným programem. Sobota nás všechny dosti vyčerpala, takže po večerním benefičním koncertu Děti dětem v Kongresovém centru Prahy nezbývá nic jiného než zalézt na kutě do spacáku.

Nedělní ráno bylo určeno pro sbalení věcí, úklidu tělocvičny a dopolední návštěvě Mořského světa, kde jsme nejvíce obdivovali tři žraloky černoploutvé. Poté již následovala po třech fantastických dnech v našem hlavním městě jen zpáteční cesta domů.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk