Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

LDT Po stopách loupežníků, Tomášov


27.08.2018
Tábor na Tomášově jsme zahájili v neděli v dopoledních hodinách. Protože se tábor odehrával v našem regionu, zvolili jsme dopravu vlastní. Rodiče tak měli možnost seznámit se s vedoucími a prohlédnout si prostředí. Protože se děti mezi sebou neznaly, zahráli jsme si na reportéry a vyzpovídali se navzájem. Po obědě jsme se ubytovali a hráli další seznamovací hry.
Každý den jsme měli naplánovaný tak, že dopoledne jsme trávili v blízkosti areálu a odpoledne se vydávali na výlety. V pondělí nás čekal druhý teplý den. Dopoledne jsme hráli v lese hru, ve které jsme po vyluštění tajenky dostali úkol: postavit loupežníkovi Vildovi ten nejskvělejší a nejkrásnější domeček z přírodního materiálu. Odpoledne jsme šli lesní cestou na nedaleké dětské hřiště. Nejvíce jsme si užili atrakce s vodou a pak už rychle spěchali zpátky na večeři. 

V úterý bylo z celého týdne nejtepleji a my strávili celý den na mikulášovickém koupališti. Skákadlo, lano, vor, sluníčko a voda… Náramně jsme si to užili. A večer nám ještě zbyla energie na opékání buřtů. Ve středu jsme zvolili volnější den – dopoledne jsme hráli turnaj v molkky a ping pongu a také se učili orientovat v terénu pomocí buzoly. Po obědě jsme vyšlápli na vrchol Tanečnice a ověřili, že na vrchol rozhledny vede 318 schodů. Večer jsme byli od sousedního tábora pozvaní na diskotéku a to jsme si nenechali ujít. Čtvrtek, poslední celý den tábora, jsme trávili v okolí penzionu. Sluníčko hřálo a nechtěli jsme riskovat úžeh nebo spálená záda. Opět se hrály molkky, ping pong a střílelo se z luku. Odpoledne jsme po družstvech vyráželi vybavení gpskami do okolí a hledali naše vlastní cache. Nebylo to tak jednoduché, když se ale spojí všichni dohromady, k cíli se dostanou! Každý den děti dostaly část mapy, která je měla dovést k pokladu, který si prý někde v okolí zakopal loupežník Vilda. Ve čtvrtek získaly poslední kus mapy a po večeři mohly vyběhnout hledat. Všichni byli úspěšní a domů si odváželi trochu sladkostí a hlavně upomínkové předměty jako vzpomínku na tábor. Večer nás čekalo opékání buřtů, Riskuj, oblíbená hra Praporky, střílení z luku a loučení s novými kamarády. Ráno po snídani jsme uklidili pokoje a již netrpělivě vyhlíželi příjezd rodičů. 

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk