Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

KRÁL SEVERU! Turnaj Scratch ligy


25.05.2018
19. května, sobota, 9.30. Nadešel čas změřit síly. Schrödingerův herní klub svolává všechny udatné reky z Biolandie, Techlandie a Canbalandie do ZÁJA Centra ve Varnsdorfu.
Právě totiž startuje ligový turnaj ve hře Scratch Wars. Po čtyřech odehraných hodinách máme za sebou konec druhého soutěžního kola a jednoznačným vítězem – králem severu se stává s jednou jedinou prohrou na kontě Tomáš Rosa. Dále v pořadí na stupních vítězů se umisťuje Ema Rosová a Matouš Tomko. Hráči na prvních dvou pozicích postupují na Finálový turnaj ligy do Prahy. Schrödingerův herní klub děkuje ZÁJA Centru za poskytnuté prostory, občerstvení a skvělý servis zcela zdarma.
 
Scratch Wars. Co to je?
Udatní hrdinové, dechberoucí souboje a strategie - přesně to je netradiční sběratelská karetní hra Scratch Wars! Jedná se o poměrně novou českou hybridní hru, která se pyšní několika NEJ. Do hry přichází několik mechanik, které jsme zatím nemohli vidět u žádné konkurenční hry. Už podle názvu jde poznat, jaké dvě hlavní činnosti budou hráči ve hře vykonávat. Tou první je Scratch, neboli česky stírat. Druhá je pak Wars, což je válčení. Všechny karty jsou stírací, takže i po vybalení karet z balíčku nevíte, které karty jste si koupili a moment překvapení přichází až po ,,zuřivém” stírání. Stírání má i další důvod, všechny karty jsou totiž unikátní. Karty jsou jak reálné, tak i virtuální.

Každá karta obsahuje QR kód, který slouží k naskenování do aplikace. V ní můžete hrát kompletně celou hru. Dají se hrát turnaje s kamarády, dobývat území v kampani, vylepšovat si své karty atd. Systém je to vskutku zajímavý, ale co jsou tedy samotné kartičky zač? Jedná se o bojovníky světa Overcorner, přičemž celý tento svět má i vlastní mytologii. Daleko podstatnější je vaše vlastní sbírka hrdinů. K hrdinům sbíráte rovněž i zbraně, které mají podobu malých kotoučů, se kterými točíte na speciální žluté točně. Ta funguje jako například kostka u Dračího doupěte, ovšem místo čísel tady jde především o efekty, které zbraň může způsobit. A přesně tímto stylem probíhá souboj mezi hráči – máme hrdinu, zbraň, točnu a můžete hrát. Obrovskou výhodou Scratch Wars je její přístupnost. Na kartách nejsou texty a děti se nemusí s každou kartou učit nová pravidla, jak je tomu u hry Pokémon nebo Magic The Gathering.

Martin Hoško

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk